آشنایی با دکوراسیون داخلی اداره و شرکت

افرادی که اقدام به راه اندازی شرکت و اداره می کنند، باید توجه زیادی به دکوراسیون داخلی آن داشته باشند تا بتوانند محیطی کارآمد و پر انرژی را برای کارمندان و مراجعه کنندگان به وجود آورند. در حال حاضر افراد سعی می کنند که از محیط خشک و سرد قدیمی خارج شوند و اقداماتی را انجام دهند که فضای اداره و شرکت صمیمی تر شود. زیرا محیط صمیمی باعث می شود که کارمندان با میل و اشتیاق بیشتری کار ها و وظایف خود را انجام دهند و راندمان کاری آن ها بالا رود.

نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی شرکت

زمانی که افراد سعی می کنند که دکوراسیون داخلی یک شرکت و اداره را طراحی کنند باید به نکات مختلفی توجه داشته باشند تا بتوانند نتیجه ی بهتری از آن بگیرند. از مهم ترین نکات و عواملی که باید در طراحی دکوراسیون داخلی به آن توجه شود می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 

تقسیم بندی فضای شرکت

در ابتدای کار باید با مشاهده ی اندازه و فضای موجود، شرکت را تقسیم بندی کنید و موارد مختلفی را در آن جای دهید. شما باید به خوبی جایگاه های افراد را مشخص کنید. در هر اداره و شرکت، اتاق های مختلفی وجود دارد که برای دکوراسیون داخلی، هر کدام از آن ها برای مورد خاصی تعبیه می شوند.

به طور مثال هر شرکت باید دارای اتاق مدیر، اتاق کارمند، اتاق کنفرانس و … باشد. در مورد جایگاه و اندازه ی هر کدام از این موارد باید به دقت توجه شود تا بتوان بهترین عملکرد را انجام داد.

تجهیزات مورد نیاز شرکت

همیشه یکی از مهم ترین نکات در طراحی دکوراسیون داخلی انتخاب رنگ مناسب می باشد. رنگ از نظر روانشناسی می تواند تاثیرات زیادی روی روحیه و عملکرد افراد و کارکنان داشته باشد به همین سبب باید در انتخاب آن توجه زیادی شود.

به طور کلی می توان بیان کرد که بهتر است تنها به یک رنگ اکتفا نکنید و سعی کنید از چندین رنگ هماهنگ برای اداره و شرکت استفاده کنید. دیوار ها و سقف اداره را می توانید با بهترین و متنوع ترین رنگ ها تزیین کنید.

در گذشته برای دکوراسیون داخلی تنها از رنگ سفید برای شرکت و اداره استفاده می شد که باعث خستگی و خواب آلودگی افراد می شد و نمی توانست افراد را به وجد بیاورد و با آن اداره، تنها یک دکوراسیون داخلی معمولی داشت. اما در حال حاضر این گونه نیست و طراحان سعی می کنند از رنگ های شاد و متنوع برای دکوراسیون داخلی شرکت استفاده کنند. به طور مثال یکی از بهترین رنگ ها برای اتاق مدیر، رنگ سبز می باشد. زیرا می تواند به او آرامش دهد و روحیه ی او را به خوبی تغییر دهد. شما می توانید با سلیقه بهترین و متناسب ترین را انتخاب کنید.

نورپردازی دکوراسیون داخلی

یکی از نکات مهم در مورد طراحی دکوراسیون داخلی، توجه به نورپردازی شرکت می باشد. نور بسیار مهم است و باید توجه زیادی به آن شود زیرا می تواند اثرات بسیار زیادی روی افراد داشته باشد.  به طور مثال نور می توان روی خواب، بهره وری، سلامتی، انرژی و … اثر بگذارد به همین سبب باید در نورپردازی شرکت، دقت زیادی شود.

در گذشته دقت زیادی به نورپردازی شرکت نمی شد و برای روشنایی تنها از لامپ های فلورسنت استفاده می شد که اثر زیادی روی کارمندان نداشت و نمی توانست کارایی آن ها را بالا ببرد اما امروزه به نورپردازی دقت زیادی می شود و سعی می شود که بیشتر از نور های طبیعی استفاده شود. حتی در صورت استفاده از لامپ، از آویز های نوری زیبا استفاده می شود تا علاوه بر تامین نور، دکوراسیون داخلی اداره نیز زیباتر شود.

 

ورودی و خروجی شرکت

از دیگر موارد مهم که باید حتما به آن توجه شود، دکوراسیون داخلی قسمت های ورودی و خروجی شرکت می باشد. ورودی شرکت نمایی است که افراد مراجعه کننده و همکاران در ابتدایی ترین مرحله با آن مواجه می شوند به همین سبب باید دقت زیادی در طراحی آن شود. زیرا همیشه نگاه اول و ابتدایی ترین چیز ها در ذهن فرد باقی می ماند و می تواند روی بقیه ی موارد تاثیر بگذارد. خروجی شرکت نیز بسیار مهم است و می تواند روی دید افراد تاثیرات زیادی بگذارد.

 

اتاق استراحت در دکوراسیون داخلی

در طراحی دکوراسیون داخلی برخی از شرکت ها اتاقی را برای اتاق استراحت در نظر می گیرند تا افراد در زمان بیکاری بتوانند برای دور شدن از استرس کاری و استراحت به آن پناه ببرند. وجود این اتاق می تواند به میزان زیادی روی عملکرد افراد تاثیر بگذارد و در عین باعث سلامتی آن ها شود. اگر فرد چندین ساعت پیاپی روی صندلی های اداری بنشیند ممکن است سلامتی کمر، گردن، زانو و … او به خطر بیفتد و اگر بتواند در ساعت بیکاری استراحت کند و از روی صندلی بلند شود، درجه ی سلامتی او به شدت بالا می رود.

در نتیجه وجود یک اتاق استراحت در هر اداره و شرکت لازم است تا بتواند نیاز فیزیکی و روحی افراد را تامین کند و باعث بهبود عملکرد آن ها شود. ایجاد سلامتی و آرامش در کارکنان با این اتاق میسر می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه درباره ماتماس با ما