آشنایی با روانشناسی رنگ در دکوراسیون اداری


سبک دکوراسیون و رنگ بندی اداره می تواند تاثیر زیادی روی عملکرد کارکنان و نظر رقیبان نسبت به شرکت و اداره داشته باشد. به همین سبب آشنایی با روانشناسی رنگ در دکوراسیون اداری بسیار اهمیت دارد و افراد باید در انتخاب رنگ کلی اداره و اتاق ها دقت بسیار زیادی داشته باشند. همچنین رنگ بندی اداره می تواند انرژی و روحیه ی کارکنان را تحت تاثیر قرار دهد

آشنایی با روانشناسی رنگ در دکوراسیون اداری

سبک دکوراسیون و رنگ بندی اداره می تواند تاثیر زیادی روی عملکرد کارکنان و نظر رقیبان نسبت به شرکت و اداره داشته باشد. به همین سبب آشنایی با روانشناسی رنگ در دکوراسیون اداری بسیار اهمیت دارد و افراد باید در انتخاب رنگ کلی اداره و اتاق ها دقت بسیار زیادی داشته باشند. همچنین رنگ بندی اداره می تواند انرژی و روحیه ی کارکنان را تحت تاثیر قرار دهد.

اهمیت روانشناسی رنگ در دکوراسیون اداری

شاید در نگاه اول افراد گمان کنند که رنگ اتاق ها و دیوار ها زیاد اهمیت ندارد و رنگ بندی اداره نمی تواند  تاثیری روی افراد داشته باشد. این تصور کاملا غلط است و شما باید بدانید که روانشناسی رنگ در دکوراسیون اداری بسیار مهم است و باید رنگ هایی را در اداره به کار ببرید که مورد تایید همگان باشد و افراد با هر جنس و سنی، آن را بپذیرند.

شناخت روانشناسی رنگ در دکوراسیون اداری می تواند کار شما را برای انتخاب بهترین رنگ آسان کند و بتوانید به راحتی یکی از مناسب ترین رنگ ها را برای اداره انتخاب کنید. رنگ ها علاوه بر زیبایی می توانند روی نورپردازی محیط نیز تاثیر زیادی بگذارند. به طور مثال اگر دوست دارید نور فضای اداره ی شما زیاد باشد و محیط کار روشن به نظر آید، باید از رنگ های روشن استفاده کنید. اما اگر شما جزء افرادی هستید که محیط های کم نور را می پسندید، می توانید از رنگ های تیره نیز استفاده کنید.

معرفی روانشناسی رنگ در دکوراسیون اداری

همانطور که بیان کردیم روانشناسی رنگ در دکوراسیون اداری بسیار اهمیت دارد و به همین سبب قبل از انتخاب رنگ برای دیوار ها و اتاق های اداره باید با روانشناسی آن ها آشنا شوید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. رایج ترین رنگ هایی که برای اداره به کار برده می شود به صورت زیر می باشند.

روانشناسی رنگ سفید

برای آشنایی با روانشناسی رنگ در دکوراسیون اداری باید با رنگ سفید آشنا شوید. رنگ سفید یکی از رنگ هایی که است که بیشترین استفاده را در شرکت ها و اداره ها دارد. بسیاری از افراد به دلیل سادگی و رایج بودن این رنگ، برای اتاق ها و دیوار های اداره، رنگ سفید را انتخاب می کنند. این رنگ در عین تمیز بودن و بهداشتی به نظر رسیدن، می تواند کمی کسل کننده نیز باشد و باعث کاهش انرژی کارکنان و پرسنل شود. محیط هایی که دیوار های سفید دارند، ممکن است سرد و رسمی به نظر برسند و افراد نتوانند با یکدیگر روابط دوستانه برقرار کنند.

روانشناسی رنگ آبی

یکی از بهترین انتخاب ها برای جلب اعتماد مشتریان و همکاران، رنگ آبی می باشد. طبق تحقیقات انجام شده توسط محققان آمریکایی، استفاده از رنگ آبی می تواند اعتماد همگان را جلب کند به همین سبب لوگو های بسیاری از بانک های آمریکا با رنگ آبی طراحی شده اند. برای دریافت اطلاعات روانشناسی رنگ در دکوراسیون اداری باید بدانید که رنگ آبی می تواند علاوه بر جذب اعتماد، حس آرامش را نیز برای افراد به وجود آورد و کارکنان با آرامش کامل، وظایف خود را انجام می دهند.

روانشناسی رنگ زرد

در حال حاضر رنگ زرد یکی از رنگ های پرطرفدار به حساب می آید که افراد زیادی آن را برای دکوراسیون اداری خود استفاده می کنند. به همین سبب برای آشنایی با روانشناسی رنگ در دکوراسیون اداری باید با روانشناسی رنگ زرد آشنا شوید. این رنگ می تواند باعث ایجاد انرژی، نوآوری، خوش بینی و … در افراد و کارکنان اداره شود. افرادی که دوست دارند، محیط های منحصر به فرد و خلاق داشته باشند، باید از زنگ زرد برای محیط اداری خود استفاده کنند. اغلب محیط های کاری طراحان، هنرمندان و … با این رنگ تزئین می شود.

روانشناسی رنگ قرمز

همانطور که بیان کردیم روانشناسی رنگ در دکوراسیون اداری بسیار مهم است و شما باید با آن آشنا شوید. یکی از رنگ های زیبا و خاص برای محیط های اداری، رنگ قرمز می باشد. البته دقت داشته باشید که این رنگ را نمی توان برای تمام دیوار ها و اتاق ها استفاده کرد. بهتر است آن را برای قسمتی از دیوار و اتاق استفاده کرد. رنگ قرمز می تواند تداعی کننده ی عشق، هیجان، شور و انرژی زیاد باشد به همین سبب می توان برای افزایش انرژی کارکنان از رنگ قرمز استفاده کرد. اگر شما دوست دارید، قسمتی از اداره به چشم همگان بیاید، باید از رنگ قرمز استفاده کنید.

روانشناسی رنگ سبز

رنگ سبز یکی از بهترین انتخاب ها برای محیط اداری و کاری می باشد زیرا می تواند حس آرامش، اطمینان و … را به افراد اهدا کند. برای دانستن اهمیت روانشناسی رنگ در دکوراسیون اداری باید با رنگ های پرطرفدار آشنا شد که رنگ سبز در نمونه های تیره و روشن، از این دسته رنگ ها می باشد. رنگ های سبز تیره می تواند تمرکز افراد را بالا ببرد اما در عین حال ممکن است جلوه ی تیره ای به محیط کاری بدهد. رنگ سبز روشن، می تواند حس سر زندگی را به افراد بدهد.

روانشناسی رنگ طوسی

یکی از رنگ های منفی و کسل کننده برای محیط های اداری، رنگ طوسی و خاکستری می باشد. این رنگ می تواند روی روحیه ی افراد تاثیر منفی بگذارد و  بهره وری آن ها را تا حد زیادی پایین آورد. به همین سبب بیان می شود که بهتر است رنگ طوسی و خاکستری را به میزان خیلی کم برای محیط اداری به کار ببرید. برای آشنایی با روانشناسی رنگ در دکوراسیون اداری باید با تمام رنگ ها آشنا شوید تا در زمان انتخاب رنگ دکوراسیون اداری، بهترین انتخاب را داشته باشید.

شما می توانید با خواندن مطالب بالا با روانشناسی رنگ در دکوراسیون اداری به طور کامل آشنا شوید و با آگاهی بیشتر اقدام به انتخاب رنگ برای محیط اداری خود کنید. در زمان انتخاب رنگ برای محیط اداری، علاوه بر دقت بر روانشناسی رنگ در دکوراسیون اداری، باید به سبک دکوراسیون تجهیزات اداری و رنگ آن ها نیز دقت کنید تا با یکدیگر هماهنگی داشته باشند. در غیر این صورت می تواند ظاهر بدی برای اداره به وجود آید و زیبایی دکوراسیون شما به خطر افتد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه درباره ماتماس با ما