آشنایی با صندلی مدیریت


آشنایی با صندلی مدیریت

یکی از اصلی ترین و ضروری ترین تجهیزات هر اداره و شرکت، صندلی های آن می باشد. صندلی های اداری انواع و اقسام مختلفی دارند که یکی از مهم ترین آن ها صندلی مدیریت نام دارد. این صندلی همانطور که از نامش پیداست برای مدیران و افراد درجه بالای شرکت و اداره تهیه می شود. به همین سبب باید تفاوت های اساسی با دیگر صندلی های کارمندی و اداری داشته باشد. به طور مثال صندلی مدیریت باید زیبایی و شکوه بیشتری نسبت به دیگر صندلی های اداری داشته باشد تا بتوان آن را متناسب با جایگاه مدیر قرار داد.

 

ویژگی های یک صندلی مدیریت

هر صندلی مدیریت باید دارای ویژگی های منحصر به فردی باشد تا بتوان آن را به عنوان یک صندلی مناسب و با کیفیت شناخت. زمانی که می خواهید برای اتاق مدیر یک صندلی خریداری کنید، علاوه بر زیبایی، باید به کیفیت و ویژگی های خاص آن نیز دقت کنید تا بتوانید بهترین خرید را داشته باشید.

اگر بخواهیم ویژگی های یک صندلی مدیریت خوب را برای شما بازگو کنیم باید به موارد زیر اشاره کنیم.

روکش صندلی مدیریت

مدیران و افراد بلند مرتبه در یک اداره و شرکت، زمان زیادی از ساعت کاری خود را روی صندلی می نشینند و کار های خود را انجام می دهند. به همین سبب روکش های صندلی باید از جنس های بسیار مرغوب و با کیفیت باشد تا بتواند ماندگاری بالایی را داشته باشد و به مرور زمان دچار مشکل و آسیب دیدگی نشود.

علاوه بر مقاوم بودن روکش، جنس آن نیز بسیار مهم است. جنس روکش صندلی مدیریت باید به گونه ای باشد که فرد در زمان استفاده از آن عرق نکند و احساس بدی به فرد ندهد.

بیشتر صندلی های مدیریت دارای روکشی چرمی هستند که به زیبایی آن ها می افزاید. علاوه بر چرم می توان از پارچه های تنفسی نیز برای صندلی مدیریت استفاده کرد.

 

نشیمنگاه صندلی

قسمت نشیمنگاه صندلی یکی از قسمت های مهم هر صندلی محسوب می شود که باید در زمان خرید دقت زیادی به آن شود. به طور کلی باید نشیمنگاه صندلی کمی بزرگ تر باشد تا علاوه بر جایگیری راحت لگن روی آن، بتوان به راحتی روی آن جابجا شد و کمی استراحت کرد.

ویژگی مهم نشیمنگاه صندلی، نرم بودن و استحکام بالای آن می باشد تا بتواند وزن افراد را تحمل کند. نشیمنگاه نباید سخت و سفت باشد تا قسمت لگن افراد در طولانی مدت اذیت نشود و فرد بتواند به راحتی زمان طولانی روی آن بنشیند و کارهای خود را انجام دهد.

تکیه گاه صندلی

یکی از ویژگی های مهم یک صندلی خوب، داشتن تکیه هایی مناسب و استاندارد می باشد. تکیه گاه صندلی مدیریت باید تا حد امکان فنری باشد و به گونه ای طراحی شده باشد که بتواند از کمر و ستون فقرات بیشترین محافظت را داشته باشد. کمر افراد دارای انحنا است و قسمت تکیه گاه صندلی باید این انحنا را نیز داشته باشد تا فرد در زمان استفاده از آن دچار کمر درد نشود.

تکیه گاه و پشتی صندلی باید بلند باشد تا فرد بتواند در زمان فراغت سر خود را به آن تکیه دهد و کمی به سر و گردن خود استراحت دهد. ارتفاع پشتی صندلی بسیار مهم است و باعث می شود که افراد از درد گردن و کتف در امان بمانند.

جک صندلی

بیشتر صندلی های مدیریتی و با کیفیت از تکنولوژی های روز استفاده می کنند تا بتوانند راحتی بیشتری برای افراد به وجود آورند. قد هر فرد با دیگری متفاوت است به همین سبب میزان ارتفاع صندلی و تناسب آن با میز مدیریت برای هر فرد نیز، با دیگری متفاوت می باشد. این امر باعث شده است که بیشتر صندلی های مدیریتی دارای یک جک صندلی باشند تا فرد بتواند، ارتفاع آن را بر حسب قد و میز خود تنظیم کند تا راحت تر از آن ها استفاده کند.

اگر ارتفاع صندلی نسبت به میز کوتاه باشد فرد به مرور دچار درد در ناحیه ی کتف خواهد شد و اگر صندلی بلند تر باشد فرد مجبور است برای انجام کار ها به میزان زیادی خم شود و دچار درد های گردن و کمر می شود.

پایه ی صندلی مدیریت

صندلی های مدیریت اصولا دارای پایه پنج پر هستند که ضخامت بالایی دارند و می تواند به راحتی وزن اپراتور و کل صندلی را در تمام اجزا پخش کند و باعث استحکام و ثبات آن شود. جنس این پایه ها بیشتر از کروم نیکل است که به هیچ عنوان زنگ نمی زند و مقاومت بالایی دارد. زیبایی این جنس نیز بدون شک چشم نواز می باشد.

پایه های صندلی مدیریت که بیشتر از نوع پنج پر می باشند، دارای انواع مختلفی هستند که از مهم ترین آن ها می توان به نمونه ی پنج پر پلاستیکی، پنج پر آلومینیومی و پنج پر دایکاست اشاره کرد. البته برای صندلی های مدیریتی بیشتر از نمونه ی آلومینیومی و دایکاست استفاده می شود.

 

دسته صندلی مدیریت

صندلی مدیریت حتما باید دارای دسته باشد تا مدیر بتواند برای راحتی دست های خود را روی آن قرار دهد. این دسته ها می توانند خستگی دست، کتف و حتی گردن شما را بر طرف کنند. بیشتر این دسته ها نیز در صندلی مدیریت، قابلیت تنظیم شدن دارند، تا افراد بتوانند دسته را به راحتی و در بهترین حالت قرار دهند.

چرخ های صندلی

یکی از ویژگی های مهم یک صندلی مدیریت خوب، داشتن چرخ های خوب و راحت می باشد. مدیران باید بتوانند به راحتی صندلی خود را جابجا کنند و از وسایلی که در دسترس آن ها نیست استفاده کنند. این جابجایی راحت می تواند تاثیر زیادی روی راندمان کاری افراد داشته باشد.

البته در زمان خرید صندلی مدیریت باید به مکان قرارگیری آن دقت شود. به طور مثال اگر کف اتاق مدیر لغزنده است باید حتما از چرخ های سفت و یا پد دار استفاده کرد تا صندلی فرد بتواند تعادل مناسب را داشته باشد و تنها در زمان مورد نیاز حرکت کند.

استفاده از صندلی چرخ دار روی موکت و سطوح پرزدار، عمر چرخ های صندلی را کاهش می دهد و حتی ممکن است چرخ ها به دلیل فشار زیاد بشکنند.

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه درباره ماتماس با ما