آشنایی با طراحی مبلمان اداری


یکی از اصلی ترین و مهم ترین تجهیزات هر اداره و شرکت، مبلمان آن می باشد. به همین سبب باید در طراحی مبلمان اداری دقت زیادی شود تا علاوه بر کارایی، زیبایی مورد نظر را نیز برای دکوراسیون اداره به ارمغان آورد. مبلمان اداری به مجموعه ی صندلی ها، میز ها و مبلمان موجود در اداره گفته می شود.در زمان انتخاب و  طراحی مبلمان اداری باید دقت شود که این مجموعه با دکوراسیون کلی اداره هماهنگی داشته باشد و زیبایی مورد نیاز را برای آن به وجود آورد. علاوه بر این مورد مراجعه کنندگان و افرادی که قرار است از آن ها استفاده کنند باید در زمان نشستن روی آن ها احساس راحتی و آرامش داشته باشند.

استاندارد های ساختاری طراحی مبلمان اداری

استاندارد های ساختاری به معنای جنس و متریال به کار رفته در طراحی مبلمان اداری می باشد. در واقع باید جنس میز، صندلی، مبل و … بر طبق استاندارد های لازم انتخاب شود تا بتوان بهترین استفاده را از آن برد. برای ساخت و طراحی میز های کارمندی و مدیریتی می توان از چوب، ام دی اف، شیشه، فلز و یا ترکیبی از آن ها استفاده کرد. در گذشته برای میز ها تنها از چوب استفاده می شد اما اکنون این گونه نیست و می توان برای ساخت و طراحی میز های مدرن، از متریال های شیشه و فلز نیز در کنار چوب استفاده کرد.

علاوه بر میز مبل و صندلی نیز در طراحی مبلمان اداری از اهمیت فراوانی برخوردار است که برای ساخت و طراحی آن ها نیز باید از جنس و متریال استاندارد استفاده کرد. به طور مثال می توان از چرم و پارچه های ضخیم و مستحکم استفاده کرد که کارایی بیشتری نسبت به موارد مشابه دارند.

به طور کلی استفاده از جنس و متریال های مختلف برای طراحی مبلمان اداری بسیار مهم است و شما در حال حاضر می توانید از نمونه های مختلف آن با رعایت استاندارد استفاده کنید.

 

استاندارد های ابعادی طراحی مبلمان اداری

علاوه بر استاندارد های ساختاری، استاندارد های ابعادی و سایزی نیز برای طراحی مبلمان اداری وجود دارد. به طور مثال شما در طراحی و ساخت میز ها، صندلی ها و مبلمان باید از سایز های استاندارد استفاده کنید تا افراد در زمان استفاده از آن ها با مشکل مواجه نشوند و بتوانند در مدت طولانی از آن ها استفاده کنند.

به طور مثال ارتفاع میز باید حدود 78 تا 80 سانتی متر باشد تا افراد در زمان استفاده از آن ها راحت باشند و زیادی پایین یا بالا قرار نگیرند. صندلی ها نیز باید به گونه ای طراحی شوند، که پشت آن ها بلند باشد و علاوه بر کمر و پشت، بتواند گردن و سر را نیز پوشش دهد تا فرد به راحتی بتواند به آن تکیه بزند و سر و گردن خود را استراحت دهد.

به طور کلی در زمان طراحی مبلمان اداری باید حتما به استاندارد های ابعادی آن ها دقت کرد تا بتوان بهترین مبلمان اداری را با بهترین کیفیت طراحی کرد و به شرکت ها ارائه داد.

رنگ و طرح مبلمان اداری

بعد از رعایت استاندارد های ساختاری و ابعادی مبلمان اداری، باید به رنگ و طرح آن دقت کنید. دکوراسیون اداره و شرکت از اهمیت ویژه ای برخوردار است و شما باید در زمان خرید وسایل و تجهیزات به آن دقت کنید تا خرید های شما خللی در زیبایی آن ایجاد نکند.

در حال حاضر نمونه های مختلفی از طراحی مبلمان اداری در بازار وجود دارد که شما می توانید با توجه به بودجه و سلیقه ی خود یکی از متناسب ترین آن ها را با دکوراسیون کلی شرکت خریداری کنید.

رنگ مبلمان اداری نیز بسیار اهمیت دارد. شما می توانید از رنگ های روشن یا رنگ های تیره برای طراحی مبلمان اداری خود استفاده کنید. رنگ های روشن انرژی و روحیه ی شما را تا حد زیادی بالا می برد و باعث می شود که کارمندان با روحیه ی بالاتری کار خود را انجام دهند.

ویژگی های مهم مبلمان اداری از نظر طراحان

از نظر طراحان و سازندگان، برای طراحی مبلمان اداری باید به ویژگی های مختلفی دقت داشت که همگی آن ها در مبلمان اداری وجود داشته باشد. این ویژگی های باعث می شود که این مبلمان از بهترین نوع آن ها به حساب آید. از مهم ترین ویژگی های مبلمان اداری می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • یکی از مهم ترین ویژگی های مبلمان اداری، راحت بودن آن ها می باشد. طراحان در زمان ساخت و طراحی این مبلمان باید دقت داشته باشند که استفاده از آن ها راحت باشد و افراد بعد از گذشت چند ساعت استفاده از آن ها دچار درد، خستگی و ناراحتی نشوند. به طور کلی باید استفاده از مبلمان اداری حتی برای مدت زمان طولانی، راحت باشد.

  • در زمان طراحی مبلمان اداری باید از تکنولوژی های روز استفاده کرد تا بتوان بهترین و با کیفیت ترین مبلمان را طراحی کرد. این مورد برای طراحان بسیار مهم است و باعث می شود که کار آن ها بسیار مدرن و با کیفیت ساخته شود.

  • طراحی مبلمان اداری باید به گونه ای باشد که وزن کلی مبل زیاد نباشد تا بتوان آن را به راحتی در اداره و شرکت جابجا کرد. سبک بودن از مهم ترین ویژگی هایی است که طراحان در زمان ساخت به آن دقت می کنند.

  • اتصالات و چوب هایی که در طراحی مبلمان اداری به کار می رود، باید بسیار با کیفیت باشد تا در زمان حرکت و جابجایی به آسانی آسیبی به آن ها نرسد. چوب های آن ها نیز باید در برابر رطوبت و آفات مقاومت بالایی داشته باشند.

  • بهتر از مبلمان اداری پایه دار باشند تا بتوان به راحتی زیر آن ها را نظافت کرد. در زمان طراحی حتما باید به این مورد دقت شود زیر نظافت اداره و شرکت بسیار اهمیت دارد.

  • یکی دیگر از ویژگی های مهم مبلمان اداری، پارچه و روکش آن ها می باشد. پارچه ی مبلمان باید بسیار ضخیم و مستحکم باشد تا در برابر نشستن افراد روی آن مشکلی پیش نیاید و بتواند چندین سال برای اداره و شرکت کارایی داشته باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه درباره ماتماس با ما