آشنایی با میز تحریر


آشنایی با میز تحریر

یکی از پرکاربرد ترین میز ها که بیشتر برای امور کاری مورد استفاده قرار می گیرد، میز تحریر می باشد. این میز برخلاف نامش تنها برای نوشتن و انجام تکالیف دانش آموزان نمی باشد و می توان استفاده های بیشتری از آن داشت. در بازار انواع و مدل های مختلفی از این میز وجود دارد که می تواند قدرت انتخاب بالاتری را به مشتریان و خریداران بدهد.

جنس میز تحریر

در گذشته میز های تحریر تنها از جنس چوب ساخته می شد اما به تازگی می توانید انواع میز تحریر را با جنس هایی به جز چوب پیدا کنید. میز های تحریر در حال حاضر به صورت ترکیبی و یا تنها از یک جنس تولید می شوند. از مهم ترین متریال های میز تحریر می توان به موارد زیر اشاره کرد.

چوب

یکی از متریال های مهم و کاربردی در ساخت میز های تحریر، چوب و ام دی اف می باشد. این جنس از گذشته تا به امروز طرفداران خاص خود را داشته است و همچنان نیز دارد. با استفاده از چوب می توان انواع مختلفی از میز را طراحی کرد. برای ساخت میز های تحریر به وسیله ی چوب می توان از چوب خام، چوب های بازیافت شده، ام دی اف، اچ دی اف و … استفاده کرد.

فلز

یکی دیگر متریال های کاربردی برای ساخت میز های تحریر، فلز می باشد. البته این میز ها بیشتر به صورت ترکیبی ساخته می شوند زیرا فلز به تنها بسیار سنگین و سرد است. به همین سبب فلز را بیشتر با چوب ترکیب می کنند و میز های زیبا و جدیدی را می سازند.

شیشه

یکی از بروز ترین متریال های ساخت میز تحریر، شیشه می باشد. میز های شیشه ای بسیار شیک و زیبا هستند اما نگهداری از آن ها کمی مشکل است و باید با دقت بیشتری از آن ها محافظت کرد. زیرا شیشه شکنندگی بسیار بالایی دارد.

انواع میز تحریر

همانطور که بیان کردیم این میز ها دارای شکل ها و طرح های مختلفی است که شما قبل از خرید باید با آن ها آشنا شوید تا با توجه به سلیقه و کارایی مورد انتظار، یکی از آن ها را انتخاب کنید. از مهم ترین و کاربردترین انواع میز تحریر می توان به موارد زیر اشاره کرد.

میز استاندارد

یکی از کاربردی ترین میز های تحریر، میز تحریر استاندارد می باشد. این میز بیشتر به سبک میز ناهار خوری طراحی و ساخته می شود و در عین سادگی، زیبایی چشم نوازی دارد. این میز می تواند در سایز ها و اندازه های مختلفی در بازار وجود داشته باشد. علاوه بر آن این میز های استاندارد می توانند با کشو و یا بدون کشو طراحی شده باشند. مهم ترین مزیت این میز این است که می توان آن را در هر قسمتی از خانه و اتاق قرار داد.

میز رول تاپ

یکی دیگر از انواع میز تحریر، میز رول تاپ می باشد. در این میز قسمتی رولی وجود دارد که می توان به وسیله ی آن برخی از اسناد و پروژه ها را به راحتی پنهان کرد. قسمت های دیگر این میز می تواند شامل کشو، قفسه، شیار و … باشد.  سایز و اندازه ی این میز استاندارد است و اگر شما می خواهید لب تاب خود را روی آن قرار دهید، به راحتی می توانید این کار را انجام دهید.

میز تاشو و دیواری

یکی از مدرن ترین و زیباترین نمونه های میز تحریر، نمونه ی دیواری و تاشو می باشد. این میز برای خانه هایی که کوچک هستند و فضای کافی برای قرار دادن میز های بزرگ را ندارند، بسیار مناسب می باشد. این میز روی دیوار نصب می شود و فضای کمی را اشغال می کند. این میز دارای کشو است و زمانی که فرد قصد دارد از آن استفاده کند، می تواند کشو را بیرون کشیده و کار خود را انجام دهد.

میز سکرتری

یکی از جمع و جورترین میز ها میز تحریر سکرتری است که به نام میز منشی نیز شهرت دارد. این میز بیشتر از جنس چوب ساخته می شود و در بیشتر نمونه ها دارای کشو می باشند. قسمتی از این میز به صورت تاشو طراحی شده است تا بتوان به وسیله ی آن برخی از فضای کار و میز را به راحتی پنهان کرد. این میز ها در عین جمع و جور بودن کمی بلند هستند در نتیجه بهتر است آن را در قسمتی از خانه قرار دهید که جلو پنجره را نگیرد.

اندازه های استاندارد میز تحریر

اگر می خواهید میز تحریر خود را طراحی کنید و به متخصص این کار بدهید تا آن را برای شما بسازد، باید اندازه های استاندارد یک میز تحریر را بدانید تا در زمان استفاده از آن با مشکل مواجه نشوید. البته در زمان خرید میز های تحریر آماده نیز باید به اندازه ی استاندارد دقت کنید. زیرا برخی از میز های آماده استاندارد نیستند و ممکن است در زمان استفاده آن ها دچار کمر درد و یا گردن درد شوید.

طول یک میز استاندارد باید بین 70 تا 150 سانتی متر باشد. اندازه ای کمتر و یا بیشتر از این اندازه می تواند ظاهر بدی برای میز به وجود آورد و نتوانید به خوبی از آن استفاده کنید.

عرض و عمق یک میز باید بین 60 تا 75 سانتی متر باشد تا بیش از اندازه بزرگ نباشد و فضای زیادی را اشغال نکند. اگر عمق میز از 60 کمتر باشد، نمی توان وسایل مورد نیاز را روی آن قرار داد و فرد با کمبود فضا مواجه می شود.

ارتفاع یک میز تحریر باید بین 73 تا 77 سانتی متر باشد. این ارتفاع استاندارد است و باید در زمان ساخت میز های تحریر رعایت شود تا افراد در زمان استفاده از آن دچار گردن درد یا کمر درد نشوند. اگر این اندازه کمتر باشد به دست و شانه های فرد فشار وارد می شود و زود خسته می شود و اگر بیشتر از اندازه باشد، فرد مجبور است بیش از اندازه خم شود که دچار کمر درد و گردن درد خواهد شد.

ضخامت میز باید 16 میلیمتر باشد البته این مورد تاثیری روی کارایی میز نخواهد داشت و بیشتر برای زیبایی میز  می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه درباره ماتماس با ما