آشنایی با میز ریاست


اصلی ترین و مهم ترین وسیله برای یک شرکت و اداره، میز ریاست می باشد که باید در زمان انتخاب و خرید آن دقت و حساسیت بیشتری به خرج داد. زیرا میز رییس می تواند نشانگر قدرت کاری، پرستیژ اداره و شرکت باشد. جنس این میز باید بسیار مرغوب باشد و رنگ و ظاهر زیبایی به اداره و شرکت بدهد

آشنایی با میز ریاست

اصلی ترین و مهم ترین وسیله برای یک شرکت و اداره، میز ریاست می باشد که باید در زمان انتخاب و خرید آن دقت و حساسیت بیشتری به خرج داد. زیرا میز رییس می تواند نشانگر قدرت کاری، پرستیژ اداره و شرکت باشد. جنس این میز باید بسیار مرغوب باشد و رنگ و ظاهر زیبایی به اداره و شرکت بدهد.

این میز از میز های کارمندی تقاضای کمتری دارد اما به دلیل خاص بودن، قیمت بالاتری خواهد داشت. این میز باید بسیار چشمگیر باشد و زمانی که اشخاص مراجعه کننده به اتاق رییس وارد می شوند، از دیدن میز او به شگفت آیند.

ویژگی های یک میز ریاست خوب

یک میز مدیریتی و ریاستی باید دارای ویژگی های خاص و منحصر به فردی باشد تا بتوان آن را در دسته ی میز های خوب و مناسب قرار داد. به همین سبب شما باید با این ویژگی ها آشنا باشید و در زمان خرید به آن ها دقت کنید. از مهم ترین ویژگی های یک میز ریاست خوب می توان به موارد زیر اشاره کرد.

سایز میز

یکی از مهم ترین ویژگی های یک میز ریاست خوب، داشتن سایز و ابعاد استاندارد می باشد. شما باید میزی را انتخاب کنید که از میز های دیگر بزرگ تر باشد تا بتوان میز رئیس را از دیگر میز ها تشخیص داد. میز رییس باید نشانگر قدرت مدیر و رییس نیز باشد. البته دقت کنید که در زمان انتخاب اندازه ی میز حتما به ابعاد بخش ریاست نیز دقت کنید. اگر فضا کوچک باشد نباید میز خیلی بزرگ انتخاب کنید که تمام فضا را بگیرد. به طور کلی باید سایزی از میز انتخاب شود که بتوان وسایل مورد نیاز را روی آن قرار داد و باز هم فضای لازم برای کار های دیگر داشت.

مدل و طرح میز

در حال حاضر طرح ها و مدل های زیادی برای میز ریاست وجود دارد که شما می توانید با توجه به دکوراسیون اداره و شرکت خود، مناسب ترین آن را انتخاب کنید. میز های کلاسیک، میز های مدرن، میز های نوستالژیک، میز های سلطنتی و … از معروف ترین طرح های این میز ها می باشند که اصولا افراد یکی از آن ها را انتخاب می کنند. میز های مدرن و نوستالژیک از جدیدترین میز های مدیریتی هستند که طرح های بسیار خاص دارند و برای منحصر به فرد بودن می توان آن را انتخاب کرد. اما میز های کلاسیک و سلطنتی بسیار باشکوه هستند و از قدیم برای ریاست در نظر گرفته می شد و همچنان نیز طرفداران خاص خود را دارد.

رنگ میز

یکی از ویژگی های مهم یک میز ریاست، رنگ آن می باشد. برخی از افراد گمان می کنند که بهترین رنگ برای میز های ریاست، رنگ های تیره هستند. اما این تصور اشتباه است زیرا با طرح های مدرن می توان از رنگ های روشن نیز برای میز های مدیریت استفاده کرد. انتخاب رنگ به سبک دکوراسیون کل شرکت و اداره بستگی دارد و شما باید با توجه به آن ها رنگ میز های کارمندی و ریاستی را انتخاب کنید تا هماهنگی لازم بین آن ها وجود داشته باشد.

بهترین محل قرارگیری میز ریاست

بعد از انتخاب و خرید میز ریاست، باید در مورد محل قرارگیری آن حساسیت به خرج دهید و جایگاه ویژه و خاصی را برای آن انتخاب کنید. در مورد محل قرارگیری این میز باید به به نکات زیر دقت کنید.

  • در ابتدای امر باید دقت کنید که میز نباید در روبروی در قرار بگیرد و بهتر است آن را در کناره ها قرار دهید تا زمانی که فردی وارد اتاق می شود مستقیم با رییس چشم در چشم نشود. این کار ممکن است در پرستیژ اداره و رئیس خلل ایجاد کند.

  • در مقابل میز ریاست باید مبلمان و میز پذیرایی قرار بگیرد به همین سبب باید موقعیت قرارگیری آن به گونه ای باشد که بتوان مبلمان را به راحتی و با دکوراسیونی مناسب روبروی آن قرار داد.

  • یکی از نکات مهم در زمان چیدمان اتاق ریاست، قرارگیری میز اصلی در محلی است که نورگیر باشد. نورگیر بودن اتاق می تواند تاثیر زیادی روی روحیه ی رئیس داشته باشد.

  • در برخی از اتاق های ریاست، میز کنفرانس نیز وجود دارد. اگر برای چنین موردی است حتما باید میز ریاست در موازی میز کنفرانس قرار داده شود تا از نظر ظاهری مشکلی در اتاق به وجود نیاید. همچنین دقت کنید که فاصله ی لازم بین میز رئیس و میز کنفرانس وجود داشته باشد.

  • یکی دیگر از نکات مهم در زمینه ی چیدمان میز ریاست و میز پذیرایی، فاصله ی آن ها از یکدیگر می باشد. فاصله این دو مورد باید به گونه ای باشد که اگر شخص مراجعه کننده قصد داشته باشد پرونده ای را به مدیر بدهد، لازم نباشد راه برود و بتواند تنها با بلند کردن دست و یا بلند شدن از روی میز به نشانه ی احترام، آن را به رییس بدهد. همچنین رییس نیز بتواند فرم یا برگه ای را بدون مشکل به دست فرد بسپارد.

چه وسایلی روی میز ریاست قرار می گیرد؟

میز ریاست یکی از مهم ترین اجزای هر اداره ای است که می تواند به خوبی نشانگر پرستیژ شرکت و اداره باشد. به همین سبب باید علاوه در انتخاب طرح و مدل آن، در مورد وسایل روی آن نیز حساسیت به خرج دهید تا اگر کسی وارد اتاق شما می شود با یک میز شلوغ و به هم ریخته روبرو نشود و نظرش نسبت به شما و شرکت عوض نشود.

یک میز ریاست منظم و تمیز می تواند نشانگر شخصیت شما و شخصیت شرکت و اداره باشد. به همین سبب باید تنها وسایل ضروری روی یک میز قرار داشته باشد. اگر بخواهیم مهم ترین این وسایل را بیان کنیم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

لپ تاپ برای انجام کار ها و پرستیژ کاری

تقویم روز برای تنظیم کردن قرار های کاری

ست رومیزی مدیریتی برای نظم بخشیدن به وسایل

این موارد بسیار مهم هستند و حتما باید روی یک میز ریاست قرار داشته باشد. وسایلی مانند عکس خوانوادگی، کاغذ های پوشه ای و … بهتر است از روی میز جمع شود تا شلوغی بیش از حد برای آن به وجود نیاید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه درباره ماتماس با ما