آشنایی با میز کنفرانس

در هر شرکت و اداره ای، اتاقی برای مذاکره، برگزاری جلسات و گفت و گو ها تعبیه می شود که به آن سالن کنفرانس می گویند. در این اتاق تجهیزات و ملزومات مختلفی وجود دارد که یکی از مهم ترین آن ها میز کنفرانس می باشد. جلسات کارکنان شرکت و اداره در سالن کنفرانس برگزار می شود. علاوه بر آن زمانی که شرکت بخواهد با اداره ی دیگری همکاری داشته باشد باید برای برگزاری جلسات به سالن کنفرانس بروند.

میز کنفرانس در مرکز سالن کنفرانس قرار دارد و افراد برای گفت وگو به دور آن می نشینند، به همین سبب توجه زیادی به آن می شود و شما باید در خرید آن بیشترین دقت را داشته باشید

انواع میز کنفرانس

میز های کنفرانس دارای انواع مختلفی است که شما می توانید با توجه به محیط شرکت، میزان بودجه، سلیقه و نیاز خود یکی از بهترین نمونه های آن را انتخاب کنید. میز های کنفرانس را می توان با توجه به شکل، متریال و … در دسته های مختلف قرار داد.

انواع میز های کنفرانس بر اساس شکل و طرح

زمانی که شما برای خرید میز کنفرانس به بازار می روید، با شکل ها و طرح های مختلفی روبرو خواهید شد. از رایج ترین آن ها می توان به مربع، مستطیل، دور، بیضی، مدولار و … اشاره کرد. شما باید با توجه به سبک دکوراسیون و اندازه ی اتاق کنفرانس یکی از نمونه های آن را انتخاب کنید.

به طور مثال اگر اتاق شما دراز و طولانی است بهتر است از میز های مستطیل و یا بیضی استفاده کنید تا زیبایی بیشتری به اتاق شما بدهد. اما اگر اتاق کنفرانس شما به شکل مربع است بهتر است از میز های کنفرانس مربع و یا گرد استفاده کنید.

شما در زمان انتخاب طرح و شکل میز باید به موارد دیگری نیز دقت کنید. به طور مثال اگر می خواهید جلسات شما حالت رسمی تری به خود بگیرد بهتر است از میز های مستطیلی شکل استفاده کنید. رسمی ترین نوع میز کنفرانس مدل مستطیل آن می باشد. این مورد برای سالن های بزرگ نیز بسیار مناسب است.

اما اگر اتاق شما کوچک است و دوست دارید به جلسات خود حالت صمیمی و دوستانه بدهید، بهتر است از میز های گرد و مربع استفاده کنید. در نتیجه در زمان انتخاب طرح و شکل میز حتما باید به موارد مختلفی دقت داشته باشید تا بتوانید بهترین میز کنفرانس را انتخاب کنید.

انواع میز های کنفرانس بر اساس متریال

یکی دیگر از مواردی که می توان بر اساس آن، میز های کنفرانس را دسته بندی کرد، جنس و متریال میز ها می باشد. برای طراحی و ساخت میز های کنفرانس می توان از چوب طبیعی، ام دی اف، ترکیب چوب و فلز، ترکیبی چوب و شیشه و … استفاده کرد. در گذشته تنها از چوب برای ساخت میز کنفرانس استفاده می شد اما امروزه می توان از متریال های مختلفی برای ساخت میز های کنفرانس استفاده کرد. این تنوع باعث زیبایی و مدرنیته شدن انواع میز ها شده است.

اگر شما می خواهید میز هایی با دوام بسیار بالا و ماندگار داشته باشید، بهتر است از میز هایی استفاده کنید که با چوب طبیعی درختان مانند بلوط، افرا، ماهون و … ساخته شده اند. البته در نظر داشته باشید که این میز ها قیمت بالاتری نسبت به دیگر میز ها دارند.

اما اگر می خواهید مدرن به نظر آیید و متفاوت باشید، می توانید از نمونه های ترکیبی میز کنفرانس استفاده کنید. با رفتن به بازار و مشاهده ی تنوع میز ها می توانید انتخاب بهتری داشته باشید.

انواع میز های کنفرانس بر اساس اندازه

میز های کنفرانس را می توان بر اساس اندازه و تعداد نفراتی که می توانند دور آن بنشینند نیز تقسیم بندی کرد. میز کنفرانس می تواند 4 نفره، 6 نفره، 8 نفره، 12 نفره و یا بیشتر باشد. شما می توانید بر اساس نیاز و اندازه ی اتاق کنفرانس یکی از انواع این میز را بر اساس تعداد نفرات انتخاب کنید. برخی از شرکت ها و اداره ها که بسیار بزرگ هستند میز های کنفرانس خود را به صورت سفارشی تهیه می کنند زیرا نیاز دارند که میز بسیار بزرگ باشد و تعداد نفرات بالایی بتوانند دور آن بنشینند.

زمانی که می خواهید میز کنفرانس را برای محیط کاری خود انتخاب کنید، حتما باید به فضا و حجم محیط شرکت و اتاق کنفرانس دقت کنید تا میزی بیش از اندازه بزرگ و با بیش از اندازه کوچک تهیه نکنید زیرا هر کدام از این موارد مشکلات خود را می تواند به وجود آورد.

به طور مثال اگر میز کنفرانس، با توجه به فضای موجود در اتاق کنفرانس بزرگ باشد، افراد نمی توانند به راحتی در اتاق تردد داشته باشند و این یک مشکل جدی به شمار می رود. علاوه بر آن اگر میز های بیش از اندازه کوچک را انتخاب کنید، افراد نمی توانند به راحتی دور آن بنشینند و شما نمی توانید به راحتی جلسات گروهی خود را برگزار کنید.

در زمان خرید میز کنفرانس به چه نکاتی باید دقت کرد؟

اگر می خواهید یک میز کنفرانس مناسب و زیبا را انتخاب کنید حتما باید در زمان خرید به نکات زیر دقت کنید.

  • جلسات و گفت و گو ها در اتاق کنفرانس ممکن است طولانی باشد به همین سبب شما باید در انتخاب میز به استاندارد بودن آن دقت کنید تا افراد در زمان استفاده از آن دچار خستگی مفرط و بدن درد نشوند.

  • در زمان خرید میز کنفرانس دقت کنید که طرح و مدل میز، با دکوراسیون داخلی اداره و شرکت هماهنگی داشته باشد تا خللی در زیبایی اداره به وجود نیاورد. رنگ میز نیز بسیار مهم است و باید با دقت زیادی انتخاب شود.

  • در زمان خرید به فضای موجود توجه کنید و با توجه به آن سایز میز را انتخاب کنید تا میز بیش از اندازه کوچک و یا بزرگ نباشد.

  • ارتفاع میز کنفرانس باید متناسب با یک فرد معمولی تعبیه شده باشد تا افراد در زمان پذیرایی و کار مشکلی با آن نداشته باشند.

اگر دوست دارید افراد و کارکنان در اتاق کنفرانس پذیرایی شوند، حتما از میز هایی استفاده کنید که قابلیت پذیرایی را داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *