دکوراسیون اتاق مدیریت

در حال حاضر شرکت ها و اداره های دولتی و خصوصی زیادی در تمام شهر ها وجود دارد که هر کدام از آن ها یک اتاق مدیریت خاص و منحصر به فرد دارند. این اتاق مهم ترین و اصلی ترین اتاق هر شرکت و اداره ای به شمار می رود که باید در مورد دکوراسیون و تجهیزات مورد نیاز آن، دقت زیادی را به عمل آورد.

زمانی که مراجعه کننده به محیط اداره و شرکت می آید، بیشتر قسمت های اداره و اتاق کارمندان را مشاهده می کند. اگر لازم باشد که او برای ادامه ی روند کاری خود به اتاق مدیریت برود، باید با یک دکوراسیون خاص و چشم نواز روبرو شود تا بتواند تمایز قابل مشاهده ای را بین اتاق های کارمندان و مدیریت ببیند. زیرا مدیر قدرتمند ترین شخص در یک شرکت و اداره محسوب می شود و باید اتاق او نیز بسیار متفاوت از دیگر اتاق ها باشد.

 

دکوراسیون و طراحی اتاق مدیر

یکی از مهم ترین کار ها در زمان طراحی و چیدمان یک اداره و شرکت، طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت می باشد. دکوراسیون این اتاق باید به گونه ای باشد که ضمن هماهنگی با دیگر بخش ها، تفاوت های ویژه و خاصی را نیز با آن ها داشته باشد تا بتوان شأن بالای یک مدیر را به وسیله ی طراحی و دکوراسیون نشان داد.

اتاق مدیریت باید از دیگر اتاق ها بزرگ تر باشد و از تجهیزات لوکس تری برای آن استفاده کرد به همین هزینه ی چیدمان و طراحی این اتاق از دیگر اتاق ها بیشتر می شود. علاوه بر آن باید دقت کرد که دیوار های اتاق مدیر، عایق صوتی باشند تا صحبت ها و قرار های خصوصی و مهم شرکت از دید دیگران مخفی بماند و هر کسی نتواند از آن ها آگاه شود.

رنگ اتاق مدیریت

در گذشته تمام وسایل اتاق مدیریت به رنگ تیره و قهوه ای دیده می شد اما در حال حاضر دیگر این گونه نیست و می توان از رنگ های شاد نیز برای این اتاق استفاده کرد. البته توجه داشته باشید که رنگ انتخابی برای اتاق مدیر باید به گونه ای باشد که تمرکز او را از بین نبرد و چشم او را آزار ندهد.

یکی از بهترین رنگ ها برای اتاق مدیریت، رنگ سبز می باشد. زیرا این رنگ آرامش بخش است و مدیر می تواند بعد از کارکردن طولانی با کامپیوتر، به رنگ های سبز نگاه نکند و آرامش بگیرد.رنگ های طوسی، سفید، قهوه ای روشن نیز برای اتاق مدیریت مناسب است.

 

نورپردازی اتاق مدیریت

یکی از موارد مهم در مورد اتاق مدیر، نورپردازی مناسب و استاندارد آن می باشد. بهترین نور برای هر اتاقی، نور طبیعی است اما اگر اتاق شما در جایگاهی قرار دارد که نمی توانید از نور طبیعی استفاده کنید باید از نور های مصنوعی به وسیله ی چراغ های مدرن استفاده کنید. این چراغ ها علاوه بر پخش نور، باعث می شود که تجهیزات و وسایل اتاق مدیر نیز زیباتر به نظر برسند.

برخی از افراد به مکان های کم نور و برخی دیگر به مکان های پر نور علاقه دارند. با استفاده از نور های مصنوعی و با پرده برای پنجره های اتاق، می توان میزان نور اتاق مدیر را کم و زیاد کرد. چراغ های با نور زیاد می تواند قدرت تحلیل و تفکر افراد با بالا ببرد و چراغ های کم نور نیز می تواند، خلاقیت مدیر را بالا ببرد و به او اجازه دهد با آزادی بیشتری تصمیمات خود را بگیرد.

 

تجهیزات مختلف اتاق مدیریت

هر اتاقی باید با تجهیزات و ملزومات مختلفی تزیین شود تا علاوه بر زیبایی، نیاز افراد را نیز برطرف کند. اتاق مدیریت اتاقی است که باید از تجهیزات و ملزومات خاص در آن استفاده کرد. از مهم ترین تجهیزات موجود در یک اتاق مدیریت می توان به موارد زیر اشاره کرد.

میز مدیریت

یکی از اصلی ترین و بزرگ ترین تجهیزات یک اتاق مدیریت، میز آن می باشد. میز در مرکز اتاق قرار می گیرد و به همین سبب بیشتر از دیگر تجهیزات در دید مراجعه کنندگان خواهد بود به همین سبب باید دقت زیادی به آن داشت. میز مدیریت باید به گونه ای انتخاب شود که نشانگر مقام مدیریت باشد و شکوه آن را نشان دهد. میز های مدیریت در شکل ها و رنگ های مختلف در بازار وجود دارند که شما می توانید با توجه به دکوراسیون داخلی اتاق بهترین آن را انتخاب کنید.

صندلی مدیریت

صندلی مدیر باید بزرگ و بسیار راحت باشد تا زمانی که مدیر شرکت روی آن می نشیند احساس راحتی داشته باشد و دچار درد کمر یا گردن نشود. صندلی های مدیریتی کمی بزرگ تر از صندلی های کارمندی هستند که به زیبایی آن ها می افزاید. در زمان انتخاب و خرید یک صندلی باید دقت شود که علاوه بر زیبایی، از کیفیت لازم نیز برخوردار باشد. دوام و استحکام آن نیز بسیار مهم است که در زمان خرید باید به آن توجه شود.

مبلمان اداری

در بیشتر اتاق های مدیریت، مبلمان اداری وجود دارد تا زمانی که افراد برای انجام کار به اتاق ایشان می روند، بتوانند روی آن ها بنشینند و منتظر شوند. علاوه بر مراجعه کنندگان ممکن است مدیران و کارمندان دیگر شرکت ها نیز به اتاق مدیریت بروند و در مورد قرارداد ها و همکاری های دو شرکت، صحبت هایی صورت گیرد. در این زمان آن ها باید روی مبلمان اداری راحت و زیبا بنشینند و به صحبت بپردازند. این مبلمان اداری می تواند در رنگ ها و شکل های مختلفی انتخاب شود که با دکوراسیون اداره و شرکت هماهنگی داشته باشد.

دیگر تجهیزات اتاق مدیر

علاوه بر موارد اصلی و بزرگی که به آن ها اشاره شد، تجهیزات و ملزومات دیگری نیز برای اتاق مدیریت مورد نیاز است. کمد، بوفه، صندلی اضافه، کفپوش، کامپیوتر، سیستم صوتی مناسب، ویدئو کنفرانس،  دفترچه، تقویم، منگنه، ست مدیریتی، باکس و … از مهم ترین وسایلی هستند که باید در هر اتاق مدیریتی وجود داشته باشد، تا آن ها بتوانند کار های خود را با نظم بیشتری انجام دهند. نظم و انضباط در یک اتاق باعث می شود که مراجعه کنندگان دید بهتری نسبت به مدیر و شرکت داشته باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه درباره ماتماس با ما