معرفی میز مدیریت


مهم ترین قسمت هر اداره و شرکت مربوط به بخش مدیریت می باشد که تمام قرارداد ها و تصمیم گیری های مهم در این بخش انجام می شود به همین سبب باید توجه ویژه ای به این بخش شود. در بخش مدیریت تجهیزات مختلفی وجود دارد که یکی از مهم ترین آن ها میز مدیریت نام دارد. زمانی که افراد وارد اتاق مدیریت می شوند، ابتدایی ترین چیز که به چشم آن ها می خورد، میز مدیریت است که می تواند نشانگر اعتبار کل سازمان و اداره باشد.

 

آشنایی با انواع میز مدیریت

یکی از مهم ترین خرید های هر اداره و شرکت، انتخاب یک میز مدیریت زیبا و کاربردی است که با دکوراسیون کل سازمان هماهنگی داشته باشد و بتواند برای شخص مدیر مناسب باشد. به دلیل اهمیت این موضوع با گذشت زمان نمونه های مختلفی از میز مدیریت طراحی و ساخته شده است. از معروف ترین انواع میز مدیریت می توان به موارد زیر اشاره کرد.

میز مدیریت کلاسیک

یکی از پرطرفدارترین انواع میز های مدیریتی، میز های کلاسیک می باشند. این میز ها سبک خاص خود را دارند و می توانند به خوبی قدرت و شکوه یک مدیر را به همگان نشان دهد. اگر شما جزء افرادی هستید که دوست دارید وقار شرکت در تجهیزات و ملزومات آن نیز قابل مشاهده باشد، می توانید از این نمونه استفاده کنید. این میز ها از چوب ساخته می شوند و با ظرافت خاصی ساخته می شوند که می توانند به شدت زیبایی را به اتاق مدیر هدیه کنند.

میز مدیریت سلطنتی

یکی از انواع میز های مدیریت، میز سلطنتی می باشد. این مورد با شکوه ترین و بزرگ ترین میز مدیریت به شمار می رود و شکوه بسیار بیشتری از نمونه ی کلاسیک دارد. اگر شما جزء مدیرانی هستید که قصد دارید از زرق و برق زیادی استفاده کنید و شلوغی را بیشتر می پسندید، می توانید از این نوع میز برای مدیریت استفاده کنید. این میز ها بیشتر در رنگ های قهوه ای ساخته می شوند و جنس آن ها نیز از چوب می باشد.

میز مدیریت مدرن

یکی دیگر از انواع میز های مدیریتی، میز مدیریت مدرن می باشد. این میز ها از متریال های مختلفی تهیه می شوند و می توان آن ها را از فلز، چوب، شیشه و یا ترکیبی از آن ها طراحی کرد. تفاوت و منحصر بودن این میز ها باعث شده است که بسیاری از مدیران این نمونه را برای اتاق خود انتخاب کنند. تنوع در این میز ها بسیار زیاد است و شما می توانید علاوه بر طرح و مدل، متریال میز را نیز انتخاب کنید.

میز مدیریت روستیک

یکی از جدیدترین سبک های طراحی میز های مدیریتی، سبک روستیک می باشد. به این سبک نوستالژیک و هنری نیز می گویند زیرا در طراحی آن ها از چوب های طبیعی استفاده می شود و سعی می شود تغییر زیادی روی آن ها ایجاد نشود. سطح این میز ها صاف و مات می شوند تا حالت طبیعی خود را از دست ندهند.

ویژگی های یک میز مدیریت خوب

زمانی که شما برای خرید میز مدیریت به بازار می روید باید به ویژگی های مختلف آن دقت کنید زیرا یک میز خوب باید ویژگی های خاصی را داشته باشد که ممکن است قبل از خواندن این مطلب به آن دقت نکنید. از مهم ترین ویژگی های یک میز خوب می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • ابعاد و اندازه ی یک میز مدیریت خوب باید با میزان استاندارد هماهنگی داشته باشد و از آن بیشتر یا کمتر نباشد. این میز ها اصولا از میز های کارمندی و اداری بزرگ تر می باشد تا قدرت یک مدیر را نشان دهد و بتوان آن را از دیگر میز ها متمایز کرد. شما در زمان خرید باید دقت کنید که فضای بخش مدیریت چقدر است و متناسب با آن یک میز مناسب خریداری کنید.

  • شکل و فرم میز مدیریت در انتخاب آن بسیار اهمیت دارد زیرا شما می توانید خلاقیت و اعتبار اداره و شرکت خود را با این میز به دیگران نشان دهید. یکی از ویژگی های خوب در مورد میز های مدیریتی، منحصر به فرد بودن آن ها می باشد تا زمانی که رقبا و مشتریان وارد بخش مدیریت می شوند شما را در انتخاب این طرح میز تحسین کنند.

  • از دیگر ویژگی های یک میز مدیریت خوب، رنگ مناسب آن می باشد. انتخاب رنگ برای دکوراسیون داخلی و میز های سازمان بسیار مهم است زیرا می تواند تاثیرات زیادی روی افراد بگذارد. به طور مثال بیشتر مدیران رنگ های تیره را برای میز های خود انتخاب می کنند. اما این مورد اجباری نیست و شما می توانید با توجه به سلیقه ی خود و سبک دکوراسیون کل شرکت و بخش مدیریت بهترین رنگ را انتخاب کنید.

نکات مهم در مورد میز مدیریت

یکی از مهم ترین چالش ها در مورد خرید تجهیزات و ملزومات یک اداره و سازمان، انتخاب میز مدیریت می باشد. زیرا این میز با دیگر میز ها بسیار متفاوت است. شاید برخی از افراد گمان کنند این میز همانند دیگر میز ها است و لازم نیست در انتخاب آن حساسیت زیادی به خرج داد. این تصور غلط است زیرا میز مدیریت کاملا متفاوت از دیگر میز ها است.

در زمان خرید میز های یک اداره باید دقت کنید که میز مدیریت بزرگ تر و خاص تر از میز های دیگر باشد تا بتواند قدرت خود را نشان دهد.

باید به سلیقه ی مدیر و سبک دکوراسیون کل شرکت دقت داشت تا ناهماهنگی در آن ها وجود نداشته باشد.

در زمان خرید باید به ارتفاع میز دقت شود. زیرا اگر ارتفاع بیشتر از حد استاندارد باشد ممکن است به مرور زمان مشکلاتی برای استفاده از آن برای مدیر به وجود آید و فرد احساس راحتی نکند.

محل قرارگیری میز در بخش مدیریت و نحوه ی چیدمان ملزومات دیگر بسیار مهم است تا از شلوغی بیش از حد جلوگیری کند و نظم خاصی به اتاق مدیریت بدهد.

بزرگ بودن و جلوه داشتن میز مدیریت بسیار مهم است اما در زمان انتخاب این میز ها باید حتما به فضای بخش مدیریت دقت شود که خیلی کوچک نباشد و میز تمام فضا را احاطه نکند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه درباره ماتماس با ما