میز کارمندی چیست؟


افرادی که در یک اداره و شرکت مشغول به کار هستند، باید صندلی و میز مخصوص داشته باشند تا بتواند وسایل خود را در آن قرار دهند و کار های روزمره ی خود را بر روی آن انجام دهند. کارمند ها باید ساعات زیادی از روز را پشت این میز بنشینند به همین سبب میز کارمندی باید ویژگی های خاصی را داشته باشد.

یک میز کارمندی باید استاندارد های لازم را داشته باشد تا افرادی که روی آن کار های خود را انجام می دهند در طولانی مدت دچار مشکلاتی از لحاظ بدنی و فیزیکی نشوند. اندازه میز، جنس مورد استفاده، کشو و … می تواند بر اساس استاندارد ها تعبیه شوند.

معرفی انواع میز کارمندی

با افزایش اداره ها و شرکت ها، میز های کارمندی متفاوتی طراحی شده است که خریداران بر اساس بودجه و دکوراسیون شرکت خود می توانند یک نمونه از آن را خریداری کنند. از کاربردی ترین انواع میز کارمندی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

میز کارمندی مدرن

یکی از جدیدترین انواع میز های کارمندی، میز مدرن می باشد که ظاهر بسیار شیک و زیبایی دارد که باعث شده است بسیاری از شرکت ها و اداره ها برای کارمندان خود از این نوع میز استفاده کنند. رنگ، ظاهر، فرم و شکل این میز های کارمندی با نمونه های گذشته بسیار متفاوت است به همین سبب  طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است.

میز کارمندی شیک و لوکس

برخی از شرکت ها بخصوص شرکت های تجاری سعی می کنند که توجه ویژه ای به دکوراسیون داخلی شرکت داشته باشند به همین سبب از تجهیزات و ملزوماتی استفاده می کنند که بسیار لوکس و شیک باشد. میز کارمندی نیز یکی از این ملزومات می باشد. این میز های شیک و لوکس با خلاقیت بالا ساخته شده اند و از لحاظ رنگ و مدل هماهنگی بسیار زیادی با دکوراسیون داخلی اداره و شرکت دارند.

میز های کلاسیک

برخی از افراد دوست دارند که شکوه و بزرگی شرکت و اداره در تجهیزات آن نمایان باشد به همین سبب به سبک کلاسیک روی می آورند. ملزومات با این سبک بسیار مجلل هستند و ظاهر بسیار با شکوهی دارند. این میز ها بیشتر از جنس چوب هستند و نقش و نگار زیادی روی آن وجود دارد.

میز کارمندی کوچک

برخی از اداره ها کوچک هستند و فضای کافی برای میز های بزرگ ندارند، به همین سبب باید از میز های کارمندی کوچک برای پرسنل خود استفاده کنند. این میز ها بسیار کاربردی هستند و می توان به راحتی از آن ها استفاده کرد.

ویژگی های یک میز کارمندی خوب

اگر به تازگی شرکت و اداره ای را راه اندازی کرده اید و به دنبال میز های کارمندی خوب هستید باید چندین مورد را در نظر بگیرید. از مهم ترین ویژگی های یک میز کارمندی خوب می توان به موارد زیر اشاره کرد.

ابعاد میز

یکی از مهم ترین ویژگی های یک میز خوب، داشتن ابعاد استاندارد و مناسب است. البته شما می توانید با توجه به فضای اداره و شرکت خود از میز های کوچک تر و یا بزرگ تر استفاده کنید. اما با این حال سایز ها از حد استاندارد بالا تر یا پایین تر نخواهند رفت. در زمان خرید باید به ارتفاع، عمق، طول و ضخامت میز دقت کرد. دقت کنید که وزن میز هم زیاد نباشد تا بتوان در زمان حمل و نقل به راحتی آن ها را جابجا کرد و مشکلی برای میز کارمندی به وجود نیاید.

جنس میز

جنس و متریال میز کارمندی بسیار مهم است و باید در زمان خرید به آن توجه کنید. یکی از ویژگی های خوب و مثبت یک میز این است که برای ساخت آن از مواد اولیه مقاوم و با کیفیت استفاده شده باشد. میز های کارمندی را می توان از متریال های مختلف تهیه کرد. اما یکی از بهترین متریال ها برای این میز ها، چوب و ام دی اف می باشد. زیرا این موارد علاوه بر زیبایی، دارای وزن مناسبی هستند و مقاومت بالایی را نیز دارند. در نتیجه می توان بدون نگرانی وسایلی مانند کامپیوتر را روی آن قرار داد.

داشتن کشو

یکی دیگر از ویژگی های مثبت میز های کارمندی، داشتن کشو و قفسه می باشد. اگر میز کارمندی دارای کشو باشد، کارمند می تواند به راحتی وسایل و اسناد خود را درون آن قرار دهد تا از بی نظمی جلوگیری کند. علاوه بر آن برخی از کشو ها قابلیت قفل شدن دارند و پرسنل می توانند مدارک محرمانه را در آن قرار دهند تا هر کسی نتواند آن ها را مشاهده کند.

ظاهر میز

یکی از ویژگی های مثبت یک میز خوب، داشتن ظاهر زیبا و شیک می باشد. اگر به ظاهر و دکوراسیون داخلی اداره ی خود توجه ویژه ای دارید باید در انتخاب میز های کارمندی، دقت کنید و زیباترین نمونه ی آن را انتخاب کنید تا با دکوراسیون اداره هماهنگی داشته باشد و چهره ی شرکت را بد نشان ندهد.

نکات مهم در مورد میز های کارمندی

یکی از موارد مهم در هر اداره نحوه ی چیدمان میز های کارمندی و کل تجهیزات و ملزومات می باشد. البته نحوه ی چیدمان ملزومات شرکت به اندازه ی شرکت و فضای مورد نیاز بستگی دارد.

میز های کارمندی باید از مواد اولیه بسیار با کیفیت ساخته شوند، زیرا این میز های قرار است سالیان سال همه روزه مورد استفاده قرار بگیرند.

در مورد میز کارمندی باید بگوییم که این میز ها باید در جایگاهی قرار بگیرند که مدیر بتواند بر آن ها احاطه داشته باشد و بتواند بر آن ها نظارت داشته باشد.

فضایی که برای قرار دادن میز های کارمندی تعبیه شده است باید به گونه ای باشد که کارمند بتواند یک حریم شخصی برای خود داشته باشد و به راحتی کار های خود را انجام دهد.

لازم نیست که تمام میز های کارمندی یک شکل و یک اندازه باشند. با توجه به نظر مدیر و وظیفه ی هر کارمند، می تواند سایز و شکل هر کدام با دیگری متفاوت باشد.

اگر فضای اداره کوچک است حتما از میز های کوچک و کشو دار استفاده کنید تا میز ها فضای زیادی را نگیرند و کارمندان بتوانند وسایل خود را درون کشو قرار دهند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه درباره ماتماس با ما