نکاتی در رابطه با کانتر بانک

کانتر بانک یکی از تجهیزاتی است که در بسیاری از اداره‌ ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. ما در این مطلب قصد داریم که بیشتر در رابطه با این ابزار برای شما صحبت کنیم. اگر شما نیز می خواهید اطلاعات خود در این زمینه را بالا ببرید ما را تا انتهای این مطلب همراهی کنید.

اگر شما تا‌ به‌ حال به بانک مراجعه کرده باشید حتما کانتر بانک را دیده‌اید و متوجه شده‌اید که این کانتر ها چگونه می‌باشند. کانتر بانک نوعی کانتر پیش‌ خوان می‌باشد که می‌تواند ارتباط مؤثر و مفیدی را میان ارباب‌رجوع یا مشتری و خدمات‌ دهنده ایجاد کند. توجه نمایید که با استفاده از این کانتر ها، علاوه‌ بر حفظ فضای خصوصی کارمند و فعالیت ‌هایی که او در حال انجام می‌باشد مشتری نیز می‌تواند با کارمند ارتباط مؤثر و نزدیکی داشته باشد تا بتوانند به ‌راحتی مشکلات و خواسته‌ های خودش را به او بگوید. توجه نمایید که انواع مختلف کانتر بانک در اداره‌جات گوناگونی مانند بانک‌ ها، پلیس به ‌اضافه ده، مرکز پیش‌خوان خدمات دولت، کافی‌نت‌ ها، و سایر مراکز مورد استفاده قرار می‌گیرد. ما در ادامه قصد داریم که بیشتر برای شما در رابطه با کانتر بانک صحبت کنیم و به شما بگوییم که این کانتر ها چگونه می‌توانند به بهبود شرایط ارتباط میان مشتری و کارمند کمک کنند. توجه نمایید که کانتر علاوه ‌بر جداسازی فضای میان ارباب ‌رجوع و کارمند به جداسازی فضا در میان کارمندان نیز می‌پردازد و به هر شخص فضایی شخصی مورد نیاز او را می‌دهد که این‌ موضوع می‌تواند در کنار نگه‌داشتن حریم خصوصی، به کارمندان کمک کند تا بتوانند با تمرکز بیشتری به فعالیت‌ه ای خودشان بپردازند و بدون هیچ ‌گونه مشکلی کار کنند.

انواع کانتر بانک کدام‌ها می‌باشند

 توجه نمایید که درست مانند هر ابزار و وسیله دیگری که امروز ساخته می‌شود، کانتر های بانکی نیز دارای انواع متفاوت و گوناگونی هستند که می‌توانند نیاز مشتریان را برطرف کنند. توجه نمایید که به ‌طور کل این کانتر ها معمولاً در دو دسته ایستاده و نشسته طراحی می‌شوند تا بتوانند در مدت‌ زمان کمتری کار ارباب‌رجوع را راه بیندازند و همچنین فضای کمتری را نیز اشغال کنند. کانتر بانک معمولاً به صورت نشسته طراحی می‌شوند، زیرا فعالیت‌ های بانکی معمولاً مدت‌زمان بیشتری را نیاز دارند، اما در دفاتر پیش‌خوان دولت و کافی‌نت ‌ها معمولاً از کانتر های ایستاده استفاده می‌شود زیرا مشتریان در مدت‌زمان کمتری می‌توانند به اهداف خودشان برسند. توجه نمایید که به ‌طور کلی انتخاب نوع کانتر بانک بستگی به هدف استفاده و فضای مورد استفاده دارد و شما باید توجه کنید که در چه فضایی کار می‌کنید، هدف شما از خرید کانتر چیست، و شما چقدر با مشتری تعامل خواهید داشت تا بتوانید یک کانتر متناسب را برای خودتان بخرید‌. اگر دچار کمبود فضا هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم که از کانتر های ایستاده استفاده کنید زیرا کانتر هایی که به‌‌صورت نشست طراحی می‌شوند فضای بسیار بیشتری را می‌گیرند و همچنین می‌توانند هزینه‌ های بیشتری را نیز برای شما داشته باشند. اگر فضایی که شما میخواهید کانتر بانک را در آن قرار دهید فضای پررفت ‌و آمدی می‌باشند نیز به شما پیشنهاد می‌کنیم که از کانتر های ایستاده استفاده کنید. علاوه‌ بر این موارد حتما هنگام خرید به استاندارد بودن طراحی کانتر نیز دقت و توجه داشته باشید.

هنگام خرید کانتر بانک به چه مواردی دقت و توجه داشته باشیم؟

 

دقت کنید که اگر شما قصد خرید کانتر بانک را دارید باید حتما سعی کنید که به مواردی که در این زمینه حیاتی می‌باشند دقت داشته باشید تا بتوانید یک کانتر متناسب را برای خودتان بخرید. پیشتر ما به شما گفتیم که در چه شرایط و چه فضایی می‌توانید از کانتر ایستاده و یا کانتر نشسته استفاده کنید اما ما می‌خواهیم به‌ صورت کلی‌تر برای شما بگوییم که هنگام خرید تجهیزات کانتر باید به چه مواردی دقت و توجه داشته باشید تا بتوانید یک کانتر عالی و مناسب را برای خودتان خریداری کنید.

 

  1. به ارتفاع و استاندارد بودن طراحی کانتر دقت داشته باشید

 

یکی از موارد بسیار مهم و حیاتی که شما حتما باید هنگام خرید کانتر بانک به آن دقت کنید این است که ارتفاع طراحی‌ ‌شده برای انواع مدل نشسته و ایستاده آن کدام ‌ها می‌باشند تا شما بتوانید مناسب‌ترین ارتفاع را انتخاب کنید. توجه کنید که ارتفاع نامتناسب می‌توانند از کیفیت کار کارمندان و یا همچنین ارباب ‌رجوع ‌ها و مشتری ‌ها بکاهد که همین موضوع می‌تواند مشکلات زیادی را با خود به‌ همراه داشته باشد. کانتر ها باید به‌گونه‌ای باشند که هم افراد قد کوتاه و هم افراد قدبلند بتوانند به‌ راحتی و بدون هیچ ‌گونه مشکل خاصی با کارمندان شما ارتباط برقرار کند زیرا تمام فرآیند خدمات ‌دهی از طریق همین ارتباط شکل می‌گیرد و کوتاه بودن یا بلند بودن بیش ‌از حد این کانتر‌ ها می‌تواند مشکلات زیادی را در زمینه برقراری ارتباط میان مشتریان و کارمندان داشته باشد.

 

  1. به زیبایی کاتر دقت داشته باشید

 

توجه کنید که کانتر بانک معمولاً در انواع مختلف و متفاوتی طراحی و تولید می‌شود شما می‌توانید با توجه داشتن به سایر بخش‌ های اداره و یا بانک خودتان یکی از مناسب‌ترین و زیباترین این کانتر ها را برای خودتان خریداری کنید تا بتوانید زیبایی اداره خودتان را چندین برابر کنید. توجه کنید که اگر شما می‌خواهید از کانتر های نشسته استفاده کنید مجبورید که صندلی نیز تهیه کنید و سعی کنید که هنگام خرید صندلی نیز دقت نمایید تا صندلی و میز کانتر با یکدیگر هماهنگی داشته باشند. علاوه ‌بر این موارد وجود داشتن سیستم روی ‌میز کانتر می‌تواند مشکلات زیادی را مانند بهم‌ ریختگی با خود داشته باشد، پس سعی کنید از کانتر هایی استفاده کنید که فضای بسته‌ای دارند تا سیم ‌ها و آشفتگی از بیرون دید نداشته باشند و زیبایی اداره شما حفظ شود.

 

 

 

  1. ویژگی‌های کیفی کانتر

 

یکی دیگر از مواردی که شما حتما باید هنگام خرید کانتر به آن دقت و توجه داشته باشید این است که به کیفیت کانتر دقت کنید و همچنین تجهیزاتی که هر کانتر در اختیار کاربران قرار می‌دهد را بررسی کنید. به‌ طور کلی اگر کارمندان شما مجبور هستند ساعات زیادی را پشت میز های کانتر بنشیند پس شما باید سعی کنید که تمام وسایل و ابزاری که آن‌ ها نیاز دارند را در اختیارشان بگذارید تا بتوانند به ‌راحتی و بدون هیچ ‌گونه مشکلی از فضایی که در اختیار دارند استفاده کنند. علاوه ‌بر این شما میتوانید با بیشتر کردن فضای خصوصی هر کارمند به او اجازه دهید تا با دقت و تمرکز بیشتری به فعالیت بپردازد. سعی کنید که از کانتر هایی استفاده کنید که فضای نسبتاً بزرگی دارند تا کارمند بتوانند در فضایی بزرگ‌تر به کار و فعالیت بپردازد تا مشکل خاصی برای او پیش نیاید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه درباره ماتماس با ما