همه چیز در مورد سالن کنفرانس


هر شرکت و اداره باید یک سالن کنفرانس داشته باشد که کارکنان بتوانند جلسات مهم خود را در آن برگزار کنند. علاوه بر آن می توان هماهنگی ها و قرارداد های مهم شرکت را با دیگر شرکت ها نیز در سالن کنفرانس انجام داد. توجه به این سالن بسیار مهم است و باید دقت زیادی در مورد چیدمان و تجهیزات آن شود. زیرا افراد مهم از شرکت های مختلف در آن جمع می شوند و باید امکانات لازم برای تمام آن ها فراهم شود.

بهترین طراحی برای سالن کنفرانس

در زمان طراحی یک سالن کنفرانس باید به نکات و موارد مختلفی دقت شود تا بتوان بهترین نمونه از آن را طراحی کرد. دقت در طراحی یک اتاق کنفرانس بسیار مهم است زیاد می تواند نشانگر پرستیژ و کلاس اداره و شرکت باشد. در زمان طراحی یک سالن کنفرانس باید به موارد زیر دقت شود.

سایز و ابعاد سالن کنفرانس

یکی از مهم ترین موارد در زمان طراحی یک اتاق کنفرانس، توجه به ابعاد و سایز اتاق و سالن مورد نظر است. اگر سالن بزرگ است شما می توانید از میز های بزرگ و صندلی های زیاد به دور آن استفاده کنید. علاوه بر آن شما می توانید تجهیزات مختلفی را درون آن قرار دهید تا زیبایی اتاق بیشتر شود.

اما اگر سایز سالن کنفرانس مورد نظر کوچک است باید از خرید میز های بزرگ خودداری کنید و سعی کنید میز های جمع و جور و کوچک را انتخاب کنید تا بتوانید فضای کافی برای رفت و آمد در سالن داشته باشد. در اتاق های کوچک، ظرفیت افراد نیز بدون شک کمتر خواهد شد.

به طور کلی می توان بیان کرد که سالن های کنفرانس به صورت 4 نفره، 6 نفره، 8 نفره، 10 نفره  و … طراحی و ساخته می شوند. این سالن ها بر اساس فضای موجود در اداره و شرکت طراحی می شوند.

تجهیزات مهم و اساسی در سالن کنفرانس

شاید برخی از افراد در نگاه اول احساس کنند که یک سالن کنفرانس تنها شامل میز و صندلی می شود. این تصور کاملا غلط است و شما برای داشتن یک اتاق کنفرانس بروز و مدرن باید تجهیزات دیگری را نیز درون ان قرار دهید. این تجهیزات جزء تجهیزات اصلی و لازم یک اتاق کنفرانس می باشد.

به طور مثال شما باید از سیستم های صوتی و تصویری مناسب درون هر سالن به کار ببرید تا افراد بتوانند به راحتی صحبت کنند و یا اینکه مطلبی را با یکدیگر به نمایش بگذارند. برای صحبت کردن هر فرد باید روی میز چندین میکروفن وجود داشته باشد تا افراد بتوانند حتی روی صندلی خود شروع به صحبت کنند. این مورد بسیار مهم است و برای یک سالن کنفرانس بسیار مهم و ضروری می باشد.

یکی از تجهیزات مهم دیگر برای هر سالن کنفرانس، وجود کامپیوتر، وایت برد و … می باشد. این عوامل از تجهیزاتی به شمار می روند که برای یک اتاق کنفرانس بسیار مهم و ضروری هستند.

صندلی  مناسب برای سالن کنفرانس

در زمان طراحی و خرید تجهیزات برای یک سالن کنفرانس باید استاندارد بودن آن ها دقت کرد. برخی از افراد گمان می کنند که کیفیت صندلی اهمیت زیادی ندارد و می توانند از صندلی های معمولی استفاده کنند. این تصور غلط است زیرا افراد قرار است روی آن بنشینند و بدون هیچ ناراحتی در سالن کنفرانس قرار داشته باشند.

میزان رضایت کارکنان شرکت ها به میزان زیادی به کیفیت صندلی های اتاق کنفرانس وابسته می باشد زیرا فرد قرار است زمان طولانی را روی آن بنشیند و اگر باعث ناراحتی او شود، نمی تواند تحمل کند و ممکن است دچار ناراحتی شود و سالن کنفرانس را ترک کند. علاوه بر آن اگر صندلی راحت نباشد، فرد نمی تواند دقت زیادی روی مطلب داشته باشد.

در نتیجه صندلی یک اتاق کنفرانس باید زیبا، با دوام، با کیفیت و بسیار راحت باشد تا بتواند رضایت افراد و کارکنان شرکت ها را جذب کند.

میز مناسب برای اتاق کنفرانس

زمانی که می خواهید میز اتاق کنفرانس را انتخاب کنید، باید به تعداد کارکنان شرکت کننده و ابعاد فضای موجود دقت زیادی شود. سایز های مختلفی از آن در شکل های مختلف وجود دارد که شما می توانید با توجه به نیاز و سلیقه ی خود یکی از آن ها را انتخاب کنید. میز های اتاق کنفرانس می تواند گرد، مستطیل، مربع و … باشد.

میز یکی از بزرگ ترین تجهیزات هر اتاق کنفرانسی است در نتیجه می تواند تاثیر زیادی روی دید اطرافیان داشته باشد در نتیجه در انتخاب طرح و رنگ آن باید دقت زیادی داشت. دقت کنید که رنگ آن با دکوراسیون داخلی اداره و شرکت هماهنگی داشته باشد تا زیبایی آن دو چندان شود.

نکات مهم در مورد اتاق کنفرانس

علاوه بر موارد بالا نکات مختلفی در مورد سالن کنفرانس وجود دارد که بهتر است برخی از آن ها را بدانید و در زمان طراحی و اجرای یک سالن کنفرانس به آن ها دقت کنید.

  • یکی از موارد مهم در زمینه ی اتاق کنفرانس، نورپردازی مناسب آن می باشد. شما باید نور کافی را برای سالن کنفرانس به وجود آورید اگر بتوانید این نور را به صورت طبیعی تهیه کنید، بسیار بهتر است. اما اگر شما چنین امکانی ندارید، می توانید از نور های مصنوعی استفاده کنید. البته استفاده از نور های مصنوعی فواید خاص خود را دارد و شما می توانید در زمان های لازم آن ها را کم و زیاد کنید.

  • سالن کنفرانس محیطی است که ممکن است در برخی از زمان ها مطالب مهم و سری در آن بازگو شود به همین سبب بهتر است دیوار های آن عایق صدا باشند تا کارکنان با خیالی آسوده مطالب خود را در آن بیان کنند. آکوستیک بودن اتاق کنفرانس بسیار مهم و ضروری است.

  • شیک و مدرن بودن تجهیزات و دکوراسیون سالن کنفرانس بسیار مهم و ضروری است. شما باید سالن را به گونه ای طراحی کنید تا زمانی که افراد از شرکت های دیگر وارد این اتاق می شوند، جذب آن شوند و از پرستیژ و مدرن بودن شما به وجد آیند. این مورد تاثیر زیادی روی نگاه مثبت همکاران و رقبا به شرکت و اداره ی شما خواهد داشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه درباره ماتماس با ما