پارتیشن بندی اداره چیست؟


در برخی از اداره ها لازم است که فضای موجود جداسازی شود تا هر کارمند فضای تفکیک شده ای برای انجام وظایف خود داشته باشد. برای جداسازی می توان از پارتیشن بندی در اداره استفاده کرد. این کار باعث می شود که فرد فضای شخصی برای خود داشته باشد و احساس مسئولیت بیشتری نسبت به آن در خود احساس کند.

انواع پارتیشن بندی از نظر متریال

پارتیشن بندی اداره را می توان بر اساس جنس و متریالی که دارد به چند دسته تقسیم بندی کرد. از رایج ترین این متریال ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

پارتیشن ام دی اف

یکی از رایج ترین متریال ها برای ساخت و طراحی پارتیشن، ام دی اف می باشد. این نمونه از جنس چوب است و ظاهری بسیار زیبا را برای اداره و شرکت به وجود می آورد. پارتیشن بندی با ام دی اف مزایای بسیار زیادی دارد به همین سبب افراد زیادی برای جداسازی فضای اداره و شرکت خود از این نمونه استفاده می کنند. از مهم ترین مزایای این متریال می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • یکی از مهم ترین مزایای پارتیشن mdf ، سطح صاف و یک دست آن می باشد که می توان به وسیله ی این سطح صاف، انواع روکش کاری را بر روی آن انجام داد.

 • مقاومت بالا این نوع پارتیشن بندی، از دیگر مزایای آن به شمار می رود. مقاومت ام دی اف در برابر ضربه، خوردگی، رطوبت و تغییر شکل بسیار بالاست. به همین سبب افرادی که می خواهند مدت زمان طولانی از این پارتیشن ها استفاده کنند باید به این نوع روی آورند.

 • یکی دیگر از مزایای مهم ام دی اف، عایق صدا بودن آن می باشد. در اداره و شرکت مراجعه ی افراد در برخی از قسمت ها زیاد است و ممکن است سر و صدای آن ها، بخش های دیگر را اذیت کند. به همین سبب عایق صدا بودن برای انتخاب پارتیشن بسیار مهم و ضروری است.

پارتیشن ام دی اف و شیشه

یکی از پارتیشن بندی های پرطرفدار نمونه ای است که به صورت ترکیبی از متریال های شیشه و ام دی اف طراحی و ساخته می شود. این نمونه ظاهری بسیار زیبا و شیک دارد به همین سبب توانسته است افراد زیادی را به خود جذب کند. در طراحی این نمونه از ام دی اف برای قاب و اسکلت پارتیشن استفاده می شود و برای پر کردن این قاب ، شیشه به کار می رود. این شیشه می تواند به صورت شفاف و یا مات در نظر گرفته شود.

 به وسیله ی این پارتیشن بندی، کارمندان می توانند به اطراف خود دید داشته باشند. همچنین شیشه ای بودن پارتیشن باعث می شود که کارمندان در نظر داشته باشند که در دید همگان قرار دارند و باید وظایف خود را به خوبی انجام دهند.

پارتیشن آلومینیوم و شیشه

یکی از نمونه های جدید پارتیشن بندی، نمونه ای است که از ترکیب شیشه و آلومینیوم طراحی و ساخته می شود. این نمونه بسیار جدید و مدرن است و بسیاری از شرکت ها از این نوع استفاده می کنند. در این نوع از پارتیشن بندی می توان از شیشه های شفاف و یا مات استفاده کرد. وجود شیشه در پارتیشن، باعث عبور نور می شود و نور به میزان بهتری به اداره و کارمندان می رسد.

انواع پارتیشن بندی از نظر تعداد جداره

پارتیشن بندی اداره ها و شرکت ها را می توان بر اساس تعداد جداره نیز دسته بندی کرد. برخی از پارتیشن ها تک جداره و یا دو جداره هستند که در ادامه با آن ها آشنا خواهید شد.

پارتیشن تک جداره

این نمونه به صورت قاب های یک تکه و به حالت ایستاده هستند که می توان آن ها را به دلیل وزن سبک، به راحتی جابجا کرد. این پارتیشن های تک جداره ظاهری بسیار ساده دارند و به همین سبب نمی توان تنوع زیادی در آن ها پیدا کرد. به دلیل ساده بودن این نمونه، قیمت آن کمتر از نمونه ی دو جداره می باشد. علاوه بر آن در پارتیشن های تک جداره به ندرت از یراق آلات اضافی استفاده می شود. به طور مثال شما نمی توانید در کنار پارتیشن های تک جداره، پرده کرکره یا مواردی مشابه را مشاهده کنید.

پارتیشن دو جداره

یک نمونه ی دیگر از پارتیشن بندی، مدلی است که به صورت دو جداره می باشد. این پارتیشن ها سنگین از مورد قبلی هستند و بدون نیاز به ستون روی زمین قرار می گیرند زیرا مقاومت و استحکام پارتیشن های دو جداره بسیار بالا می باشد. از مهم ترین مزایای این پارتیشن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • با استفاده از این پارتیشن ها می توان کابل های سیستم و شبکه را به راحتی از ما بین پنل ها عبور داد.

 • یکی از مزایای مهم این پارتیشن ها، عایق صوتی بودن آن ها می باشد.

 • تنوع در این نمونه ها بسیار بالاست و افراد می توانند با قدرت انتخاب بیشتر، اقدام به خرید کنند.

 

مهم ترین ویژگی های پارتیشن بندی

پارتیشن های اداری دارای ویژگی های بسیار خاصی هستند که مهم ترین آن ها به صورت زیر می باشد.

 • نصب و راه اندازی این پارتیشن ها بسیار ساده و آسان است و در کمترین زمان می توان آن ها را نصب کرد.

 • یکی از ویژگی های مهم پارتیشن، قابلیت جابجایی و جداسازی آن می باشد. شما بعد از نصب می توانید به راحتی آن را جدا کنید و یا حرکت دهید.

 • اگر افراد به جای دیوار از پارتیشن بندی استفاده کنند، دیگر نیازی نیست که از ابزار های تزیینی، رنگ آمیزی و یا کاغذ دیواری استفاده کنند.

 • اگر نیاز است می توانید برای اداره و شرکت از پارتیشن های ضد آب و نانو استفاده کنید تا قابلیت ضد آب بودن آن به میزان چشمگیری بالا برود.

 • یکی از مهم ترین ویژگی های پارتیشن، قابلیت تعمیر و تعویض در آن ها می باشد.

 • تنوع طرح و رنگ بندی در پارتیشن ها بسیار بالاست که این مورد یکی از مهم ترین ویژگی های انواع پارتیشن می باشد و می تواند خود به تنهایی زیبایی را برای اداره ی شما به ارمغان آورد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه درباره ماتماس با ما