میز ریاست

میز ریاست


اصلی ترین و مهم ترین بخش از دکوراسیون یک شرکت و اداره، میز ریاست آن است که برای انتخاب آن باید زمان، دقت و حساسیت زیادی صرف شود. چراکه میز رییس در نگاه اول میتواند قدرت کاری، پرستیژ و حرفه‌ای بودن آن کسب و کار  را به مخاطب برساند و یا بالعکس، میتواند نشان دهنده ضعف باشد. جنس مرغوب و رنگ و ظاهر زیبا، تأثیر خوبی روی مراجعه کننده می گذارد و دیدگاه اولیۀ او را نسبت به کسب و کار، مثبت می کند.

این میز نسبت به میز های کارمندی، تقاضای کمتری دارد اما به دلیل خاص بودن، قیمت آن هم بالاتر است. میز ریاست باید بسیار چشمگیر و جالب توجه باشد و مراجعه کننده را به شگفتی بیاورد. شرکت آبنوس آرا قصد دارد، در این مقاله شما را با میز های ریاست و ویژگی های آن بیشتر آشنا کند.

میز ریاست

ویژگی های یک میز ریاست خوب

یک میز مدیریتی و ریاستی باید دارای ویژگی های خاص و منحصر به فردی باشد تا بتوان آن را در دسته ی میز های خوب و مناسب قرار داد. به همین دلیل است که شما باید با این ویژگی ها آشنا باشید و در زمان خرید، به آنها دقت کنید. مهم ترین ویژگی های این میز ها شامل موارد زیر است:

سایز میز

داشتن سایز و ابعاد استاندارد از مهم ترین ویژگی های این نوع میز، می باشد. میزی که شما به عنوان میز مدیریت انتخاب میکنید، باید از میز های دیگر بزرگ تر باشد تا نشان دهد که این میز متعلق به رئیس است! میز های مدیریت باید بیانگر قدرت مدیر و رئیس باشند.

البته باید دقت داشته باشید که در زمان انتخاب انداز‌ۀ میز های مدیریت، حتما به ابعاد محیط کار رئیس و فضای بخش ریاست هم توجه کنید. چون در صورت کوچک بودن فضا، میزی که تمام محوطه را اشغال کند، نه تنها وجهۀ خوبی ندارد، بلکه کار کردن را هم با مشکل مواجه میکند. بنابراین اندازۀ میز ریاست، باید برای قراردادن وسایل مورد نیاز کافی باشد و باعث ایجاد اختلال در انجام سایر فعالیت ها نشود. بد نیست با نکاتی برای خرید یک میز مدیریت هم آشنا شوید.

مدل و طرح میز

در حال حاضر، طرح ها و مدل های زیادی برای میز ریاست وجود دارد که شما می توانید با توجه به دکوراسیون داخلی اداره و شرکت خود، مناسب ترین طرح را انتخاب کنید. میز های کلاسیک، میز های مدرن، میز های نوستالژیک، میز های سلطنتی و … از معروف ترین طرح های میز مدیریت به شمار میروند. از بین این عناوین، میز  های مدرن و نوستالژیک غالباً طراحی های خاص دارند و انتخاب آنها، محیط کاری شما را به محیطی منحصر به فرد تبدیل میکند. در مقابل، میز های کلاسیک و سلطنتی، از قدیم‌الایام برای ریاست مورد استفاده قرار میگرفتند؛ چرا که از شکوه و عظمت ویژه‌ای برخوردار هستند. این نوع میز ها همچنان نیز طرفداران مختص خود را دارند.

رنگ میز

یکی از ویژگی های مهم میز های ریاست، رنگ آن است. بعضی از افراد تصور میکنند بهترین رنگ برای میز های مدیریتی، رنگ های تیره است. اما باید گفت که این تصور کاملاً اشتباه است. می شود با طرح های مدرن و رنگ های روشن هم، میز هایی در خور ریاست ساخت. انتخاب رنگ، به سبک دکوراسیون کل شرکت و اداره بستگی دارد و شما باید با توجه به کمپروسیون اصلی محیط، میز های کارمندی و ریاستی را انتخاب کنید تا شاهد هارمونی و هماهنگی لازم بین اجزا باشید. شما برای مطالعۀ بیشتر دربارۀ روانشناسی رنگ در دکوراسیون ادرای، میتوانید مقالۀ مربوطه را بخوانید.

بهترین محل قرارگیری میز ریاست

بعد از انتخاب و خرید میز ریاست، باید در مورد محل قرارگیری آن هم حساسیت به خرج بدید و جایگاه ویژه‌ای رو برایش در نظر بگیرید. در مورد محل قرارگیری این میز باید به نکات زیر دقت کنید:

  • در ابتدای کار باید دقت داشته باشید که میز نباید روبروی در قرار بگیرد و بهتر است که آن را در کناره های محیط شرکت یا اداره قرار داد. این امر باعث میشود که مراجعه کننده در بدو ورود، با رئیس مواجه نشود و پرستیز اداره و رئیس حفظ شود.

  • در مقابل میز ریاست، باید مبلمان و میز پذیرایی قرار گیرد و به همین علت، موقعیت قرار گیری و اندازه میزمدیریت نباید مانع این امر شود.

  • یکی از نکات مهم در زمان چیدمان اتاق ریاست، قرارگیری میز اصلی در محلی نورگیر و روشن است. نورگیر بودن اتاق می تواند تأثیر بسیاری بر روی روحیۀ رئیس داشته باشد.

میز ریاست

در بعضی از اتاق های ریاست، میز کنفرانس هم وجود داره. در چنین مواقعی، میز ریاست حتماً باید در موازات میز کنفرانس قرار بگیرد تا از لحاظ ظاهری مشکلی در اتاق به وجود نیاید. همچنین باید دقت داشت که فاصله‌‌ای حدودی، بین میز رئیس و میز کنفرانس وجود داشته باشد.

  • یکی دیگر از نکات مهم در زمینۀ چیدمان میز ریاست و میز پذیرایی، فاصله ی آنها از یک دیگر است. فاصلۀ این دو مورد باید به گونه ای باشد که اگر مراجعه کنند‌ه ای قصد دادن پرونده‌ای به مدیر را داشت، نیازی به راه رفتن نباشد و فقط با بلند کردن دست و یا بلند شدن از روی میز به نشانه‌ی احترام، اون امر صورت گیرد. رئیس هم باید بتواند بدون مشکل و به راحتی با مراجعه کننده ارتباط برقرار کند و مدارک لازم را به دستش برساند.

چه وسایلی روی میز ریاست قرار می گیرد؟

میز مدیریت از مهم ترین اجزای هر اداره‌ ای است و به راحتی میتواند نشانگر پرستیژ شرکت و اداره باشد. از همین رو، باید علاوه بر انتخاب طرح و مدل آن، در مورد وسایل روی آن هم حساسیت به خرج داد تا اگر شخصی وارد اتاق شد،با میزی شلوغ و به هم ریخته روبرو نشود.

یک میز ریاست منظم و تمیز می‌تواند نشانگر شخصیت شما و جایگاه شرکت و اداره باشد، و از همین جهت فقط باید وسایل ضروری روی میز قرار داشته باشد. از مهم ترین وسایل هم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

لپ تاپ برای انجام کار ها و پرستیژ کاری

تقویم روز برای تنظیم کردن قرار های کاری

ست رومیزی مدیریتی برای نظم بخشیدن به وسایل

این موارد بسیار مهم هستند و حتماً باید روی میز مدیریتی و  ریاستی قرار گیرند. وسایلی مثل عکس خانوادگی، کاغذ های پوشه ای و … بهتر است از روی میز جمع شوند تا شلوغی بیش از حد را به بار نیارند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *