آشنایی با دکوراسیون داخلی اداره و شرکت

آشنایی با دکوراسیون داخلی اداره و شرکت


افرادی که اقدام به راه اندازی شرکت و اداره می کنند، باید توجه زیادی به دکوراسیون داخلی آن داشته باشند تا بتوانند محیطی کارآمد و پر انرژی را برای کارمندان و مراجعه کنندگان فراهم کنند. این روز ها، همه به دنبال فرار از محیط خشک و سرد قدیمی هستند و سعی دارند فضایی اداری، اما در عین صمیمیت و گرمی را ایجاد کنند. 

چرا که این محیط صمیمی نه تنها  موجب افزایش روحیۀ اعضای گروه میشود و میل و اشتیاق آنها را برای کار بیشتر میکند، بلکه راندمان کاری را نیز بالا میبرد و باعث میشود وظایف به نحو احسن انجام شوند.

نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی شرکت

برای طراحی دکوراسیون داخلی یک شرکت یا اداره، باید به جنبه های گوناگونی توجه داشت تا نتیجۀ بهتری حاصل شود. از مهم ترین نکات و عواملی که باید در طراحی دکوراسیون داخلی در نظر گرفت، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تقسیم بندی فضای شرکت

در ابتدای کار باید با مشاهده‌‌ای دقیق، اندازۀ فضای موجود در شرکت را برانداز و سپس با توجه به فضای مورد نیاز برای هر بخش، آن را تقسیم بندی کرد. در هر اداره و شرکتی، اتاق های مختلفی وجود دارند که این اتاق ها، با توجه به کاربرد خلاصۀ شان طراحی میشوند.

هر شرکت شامل اتاق مدیر، اتاق کارمند، اتاق کنفرانس و … میشود و به منظور طراحی دکوراسیون داخلی هر یک از این اتاق ها، باید به کاربرد آنها توجه داشت، تا امکان شاهد بودن سطح بالایی از عملکرد وجود داشته باشد. 

تجهیزات مورد نیاز شرکت

در هر اداره و شرکت، تجهیزات و ملزومات زیادی نیاز است تا بشود نیاز کارمندان را برطرف کرد. از مهم ترین این تجهیزات  میشود به صندلی های اداری، میز های اداری و کنفرانسی، ویدئو تصویری، کمد، بوفه، قفسه، کامپیوتر، تابلو، ست های کارمندی و مدیریتی و …. اشاره کرد.

 این مجموعه، دکوراسیون داخلی را تشکیل می‌ دهند که برای انتخاب و خرید بهترین و باکیفیت ترین نمونۀ هر کدام، باید معیار های مختلفی را در نظر گرفت. استاندارد بودن ابزار و وسایل، کارایی افراد را به حد چشمگیری بالا میبرد.

شما می توانید طراحی و ساخت مبلمان اداری شرکت و یا ادارۀ خود را به شرکت آبنوس آرا بسپارید.

به مجموعۀ صندلی، میز، مبل، کمد و … مبلمان اداری گفته می‌شود. در حال حاضر، انواع مختلفی از مبلمان های اداری در بازار وجود دارند و برای شما این امکان را فراهم میکنند تا متناسب با سلیقه و نیازتان، بهترین مدل را برای دکوراسیون داخلی محیط شرکت یا اداره خود انتخاب کنید. 

 سبک های مختلف مبلمان اداری، رنگ های متنوع و …. می توانند قدرت انتخابتان را بالا ببرند و خرید شما را  راحت تر کنند.

رنگ شرکت و دکوراسیون داخلی

همیشه یکی از مهم ترین نکات در طراحی دکوراسیون داخلی، انتخاب ترکیب رنگی مناسب است. ترکیبی که بتواند از لحاظ روانشناسی نگ در دکوراسیون اداری، روی روحیه و عملکرد کارکنان تأثیر مثبتی بگذارد.

به طور کلی باید توجه داشته باشید که تنها به یک رنگ اکتفا نکنید و از چندین رنگ هماهنگ بهره ببرید. می‌توانید دیوار ها و سقف اداره را با بهترین و متنوع ترین رنگ ها آراسته کنید.

در گذشته برای دکوراسیون داخلی ادارات، فقط از رنگ سفید استفاده می شد که خستگی و خواب آلودگی افراد را به دنبال داشت و حاضرین را به وجد نمی آورد. اما  امروزه، تلاش غالب طراحان دکوراسیون داخلی بر این است که از رنگ های شاد و متنوع برای دکوراسیون داخلی شرکت استفاده کنند.

 سبز یکی از پرکاربردترین و بهترین این رنگ ها است که معمولاً برای اتاق مدیر به کار برده می‌شود و آرامش را در محیط حاکم می‌کند. شما  می توانید بر حسب سلیقه و اختیار خودتان، بهترین و مناسب ترین رنگ را انتخاب کنید.

دکوراسیون داخلی

نورپردازی دکوراسیون داخلی

توجه به نورپردازی شرکت، یکی دیگر از مواردی است که در طراحی دکوراسیون داخلی در نظر گرفته میشود.  نور محیط  میتواند حالات و روحیات افراد را متحول کند و بر روی خواب، بهره وری، سلامتی، انرژی و … تأثیر بگذارد.

 پیش از این دقت زیادی به نورپردازی شرکت نمی‌شد و برای روشنایی محیط تنها لامپ های فلورسنت مورد استفاده قرار می‌گرفت که اثرگذاری لازم را بر روی کارمندان نداشت، و نمی توانست کارایی آنها را بالا ببرد.

 اما این روز ها نورپردازی مناسب، از اصول دکوراسیون داخلی ادارات و شرکت ها است و بهترین نور برای چنین محیط هایی هم نور طبیعی است. البته در صورت استفاده از نور مصنوعی، آویز های نوری از اولویت های اولیه به شمار میروند که علاوه بر تعمین نور، به زیباسازی محیط هم کمک میکنند.

ورودی و خروجی شرکت

از دیگر نکات قابل توجه در مورد دکوراسیون داخلی، ورودی و خروجی شرکت است. ورودی شرکت اولین نمایی است  که افراد مراجعه کننده با آن مواجه میشوند، به همین دلیل باید دقت زیادی در طراحی آن  به خرج برود. چرا که همیشه آنچه که در نگاه اول به چشم می‌خورد، توی ذهن افراد باقی می‌ماند و می تواند روی ذهنیت فرد در رابطه با بقیۀ موارد هم تأثیر بگذارد.

 خروجی هم آخرین چیزی است که در ذهن می ماند. خروجی، کلیتی از ماجرا را در ذهن مراجعه کننده به جای میگذارد و از همین روی از اهمیت بالایی برخوردار است.

دکوراسیون داخلی

اتاق استراحت در دکوراسیون داخلی

در طراحی دکوراسیون داخلی بعضی از شرکت ها، اتاقی را به عنوان اتاق استراحت در نظر می گیرند تا افراد در موقع بیکاری بتوانند برای دور شدن از استرس کاری و استراحت به آنجا بروند. وجود این اتاق می تواند تا حد زیادی روی عملکرد افراد تأثیر گذار باشد و در عین حال باعث حفظ سلامتی آنها شود. 

نشستن طولانی بر روی صندلی های اداری، سلامتی کمر، گردن، زانو و … افراد را به خطر می اندازد و مدتی استراحت، برای دفع چنین خطراتی لازم است. در نتیجه وجود یک اتاق استراحت نیاز فیزیکی و روحی افراد را تأمین میکند و باعث حفظ سلامتی و آرامش در میان کارکنان میشود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *